Trabzonspor forması giydiği dönemde de olaylı bir şekilde takımdan kaçarak ayrılan Teofilo Gutierrez Kolombiya liginde forma giydiği takımının taraftarları tarafından saldırıya uğradı!

Kolombiya'nın en üst ligi Categoria Primera A'da futbol sahalarında eşine az rastlanır bir olay yaşandı. Ligin dibine demirleyen Deportivo Cali'nin bini aşkın fanatik taraftarı, yenilgiyle sonuçlanan Cortulua maçının 81'inci dakikasında sahaya girdi. Güvenlik güçlerinin yetersiz kaldığı anlarda futbolcular saldırıya uğradı. Trabzonspor'un eski forveti Teofilo Gutierrez de yumruklanarak dövülürken canını zor kurtardı.

Ülkenin köklü kulüplerinden Deportivo Cali, sezona oldukça kötü sayılabilecek bir başlangıç yaptı. 13 haftada sadece 8 puan toplayabilen ekip, son olarak Cortulua deplasmanını 2-0'lık yenilgiyle kapattı.

Maçın 79'uncu dakikasında gelen penaltı golünün akabinde 1000'i aşkın Cali destekçisi sahaya girdi. Güvenlik görevlileriyle yaşanan arbede sonrası Kolombiya Polisi fanatik grupları gözaltına aldı.

Türkiye'de Trabzonspor'un formasını giyip 7 kez fileleri havalandıran Teofilo Gutierrez, kariyerinin son demlerini Deportivo Cali'de geçiriyor. 37 yaşındaki futbolcu, emeklilik için geri sayıma geçerken Cortulua deplasmanında hayatının şokunu yaşadı.

Güvenlik güçlerinin zapt etmekte zorlandığı taraftarlar sahaya girip futbolculara saldırdı. Tecrübeli forvet Gutierrez de yumruklardan nasibini aldı. Hakem ve oyuncular sahadan kaçarken, Cali'nin çalıştırıcısı uğradığı saldırıdan ötürü yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Deportivo Cali Yönetimi, Cortulua maçının tekrarlanmasını talep ederken; karşılaşma esnasında yaşanan çirkin saldırıdan ötürü yetkililere çağrıda bulundu.

Adsız-88