1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Esenler Belediye başkanı Tevfik Göksu’ya büyük öfke!
Esenler Belediye başkanı Tevfik Göksu’ya büyük öfke!

Esenler Belediye başkanı Tevfik Göksu’ya büyük öfke!

İftar konuşmasında Trabzonlulara ‘Yunan’ benzetmesi yapan Esenler belediye başkanı Tevfik Göksu’ya kendi partilileri ve özellikle muhalefetten büyük tepki geldi. Bakan Süleyman Soylu’ya çağrıda bulunuldu.

A+A-

Göksu’dan çirkin sözler! Ak Partililer ne dedi?

61TRABZONHABER.COM - Bir iftar programına katılarak vatandaşlara hitaben konuşma yapan Esenler Belediyesinin Ak Partili belediye başkanı img_0109.jpgTevfik Göksu’nun açıklamaları büyük bir tepkiye yol açtı. Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanlığını kazanmasına  en çok Yunan  medyasının sevindiğini ifade eden Esenler Belediye başkanı M.Tevfik Göksu, vatandaşlara; “ Peki Ekrem İmamoğlu nereli” diye sordu! İftar için toplanan kalabalık, “Trabzon” cevabını verince, başkan Göksu daha ileri giderek; “E hesap bu…” dedi. Esenler belediye başkanının bu sözleri bazı Ak Partililer tarafından, “Ak Parti’ye ihanet” olarak yorumlanırken, muhalefetten sert tepkiler geldi. Ak Parti il başkanı Haydar Revi, olaydan haberdar olmadığını ancak bu sözler söylenmiş ise bunun çok çirkin ve yakışıksız olduğunu ifade etti. Revi, açıklamaları gördükten sonra konuşacağını sözlerine ekledi.

İYİ Parti ve BBP’ den Büyük Tepki! Soylu’ya seslendiler!

Esenler belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun bu konuşması üzerine İYİ Partililerden tepkiler yağdı. Parti sukru_kuleyin_ben_ocudan_bucudan_oy_istemiyorum_h315537_ba77f.jpgkurucularından Şükrü Kuleyin, “Bu edepsiz derhal görevden alınmalı. Bu adi adama tepki vermeyen Trabzonlulara da yazıklar olsun”  derken,  Büyük Birlik Partisi il başkanı Yahya Aksu’da  çok sert bir açıklama yayınladı. Trabzon il başkanı Yahya Aksu; “Trabzonluları Yunanlılara benzeten şerefsiz, adi, alçak, yaratık! Sen kimin itisin!Önce onu söyle. Siz Trabzonlulardan hangi yüzle oy isteyeceksiniz? Sayın Trabzonlu bakan Süleyman Soylu;  bu soysuz ,alçak adamı, Esenler Belediye Başkanlığı görevinden almalıdır. Bu şehir bu hakareti kaldıramaz. Trabzonlulara ‘Yunanlı’ diyen alçağı o görevden derhal uzaklaştırmalıdır. Bir Trabzonlu bakan olarak bunu yapmalıdır!Bu adi adam  önce Trabzonluları tanıyacak.  Trabzon bu ülkenin çimentosudur bunu bilecek! Dünya Trabzon’u tanıyor, sen hala tanıyamamışsın belli ki! Gerekirse tanıtırız sana” dedi.

28451.jpg