Bordo mavililerin bu sezonki performansını ve gelecekte neler yapabileceğini Fanatik’teki köşe yazısında değerlendiren Erman Özgür:

‘’ Her şeyden önce Trabzonspor kadrosu lig ve Avrupa’yı beraber götürebilmek için yeterli değil. Özellikle ligde bu sıkıntı zaman zaman oyun kalitesinin düşmesine ve skor odaklı maçlar oynanmasına sebep olabilir. Önemli olan bu durumu göğüsleyebilmek ve oyun disiplininden vazgeçmemek. Takım savunmasını doğru yapabilmek değerli. Trabzonspor, geçen sezonki gibi kolay gol yemeyen bir görüntüye kavuşmalı ve Kasım’daki o uzun araya kadar mutlaka ligde yarışta kalmalı. Bol pratik, sakatların dönüşü ve yeni yıldızların uyumuyla sonrası daha kolay olacaktır.

Şu an için ne Hamsik ne de Siopis’in Trabzonspor kadrosu içerisinde yokluklarının doldurulması ne özellik ne de form durumu olarak hiçbir oyuncu ile mümkün değil. Bakasetas, Hamsik’in yokluğunda, Gbamin de Siopis’in yerine forma giydiğinde başarısız oldular. O yüzden belki Doğucan ve Bardhi’nin kullanımları daha önemli olabilir. Dolayısıyla Abdullah Avcı, orta alanda bu kurguyla devam etmek isteyecektir.

Trabzonspor antrenmanında ilginç anlar! Trabzonspor antrenmanında ilginç anlar!

Burada nemli olan formda oyuncu sayısını arttırabilmek. Djaniny ve Abdülkadir Ömür’ün sağ kenar için özellik olarak farklı olsalar da form durumlarını artırdıklarında rakibe göre doğru seçenekler olabileceğini düşünüyorum. Visca dönene kadar ya da transfer dönemine kadar elde başka seçenekler yok gibi. Bir ufak ihtimal de Yusuf Yazıcı denenecektir

Trabzonspor çift de oynasa tek de oynasa gol bulmakta zorlanabilecek bir takım değil. Ancak çift santrforlu maçlar oyun kalitesini düşürüyor. Gomez ve Umut Bozok’un başarılı olması ise biraz Bakasetas’ın kaleye yakın oynamasından, biraz da Hamsik ve Trezequet’nin iyi performans göstermesinden geçiyor. Ancak altı çizilmesi gereken mesele şu; Trabzonspor gol sıkıntısı çekmez.’’ İfadelerini kullandı!