1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ekrem İmamoğlu, Tevfik Göksu’ya cevap verdi!
Ekrem İmamoğlu, Tevfik Göksu’ya cevap verdi!

Ekrem İmamoğlu, Tevfik Göksu’ya cevap verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Trabzonlu başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Trabzonlulara ‘Yunan’ benzetmesi yapan Esenler belediye başkanı Tevfik Göksu’ya cevap verdi.

A+A-

İstanbul Büyükşehir belediyesinin Trabzonlu belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Esenler Belediye başkanı Tevfik Göksu’nun ‘Yunan’ yakıştırması ile ilgili olarak ilk kez konuştu.  “Gerçekten seviye çok ama çok düştü! Zavallılık göstermeye başladılar”  diyen Ekrem İmamoğlu,  sözlerini şöyle sürdürdü: “Ne diyeceklerini, nasıl karalayacaklarını şaşırdılar! Bunların söylemlerini aklım almıyor. İnanılmaz bir kurgu, inanılmaz bir algı peşindeler! Trabzonlular bu ülkenin çimentosu. Bunu herkes biliyor. Ne yazık ki bir oy uğruna şaşırdıkça şaşırıyorlar! Ama güneş balçıkla sıvanmaz. Trabzonlu kardeşlerim, hemşerilerim bu tür tarz sergileyen insanları, insan yerine koymaz! Umursamaz bile” dedi.

Bir belediye başkanı olarak Tevfik Göksu’nun ilçesindeki sorunlara eğilmesi gerektiğinin altını çizen Ekrem İmamoğlu; “ Esenler ilçemizin bir sürü sorunu var. 0.30 metrekare yeşil alanı var  Esenler'in!  25 senedir orada yöneticisiniz, bunları konuşun. Bunları anlatın. Orada oturan, okuyamamış bir çocuğumuzun evindeydim dün akşam. İftarımı açtım. 3 ay ilgi gösterince diplomasını aldı o gencimiz. Onlarla uğraş. Sokaklarına bak. Parklarına bak. İnsanlara insanca yaşam ortamları hazırla. Bırak Ekrem İmamoğlu'nu. Millet, sevdi İmamoğlu'nu"  ifadelerine yer verdi.