1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Dorukhan'ı beğenmediler, Abdülkadir'e hayran kaldılar
Dorukhan'ı beğenmediler, Abdülkadir'e hayran kaldılar

Dorukhan'ı beğenmediler, Abdülkadir'e hayran kaldılar

Yılın Süper Yükselen Yıldızı seçilen Dorukhan’ı izlemeye gelen İngilizler, Dorukhan hakkında olumsuz rapor verirken, Abdülkadir Ömür'e övgüler yağdı.

A+A-

61trabzonhaber- Türkiye Futbol Federasyonu ve yayıncı kuruluş beIN Sports'un birlikte düzenlediği Futbolun Süperleri töreninde Yılın Süper Yükselen Yıldızı Beşiktaş'ın futbolcusu Dorukhan Toköz seçilmişti. Türk spor kamuoyundan gelen tepkiler ise "Abdülkadir Ömür varken Dorukhan nasıl seçiliyor" yönündeydi...

Futbolun Süperleri töreni verilen ödüllerle ilgili büyük tartışmalara sahne olurken; Galatasaray-Beşiktaş derbisini izlemeye gelen Newcastle United’in iki görevlisinin de Yılın Süper Yükselen Yıldızı seçilen Dorukhan’ı beğenmedikleri bildirildi.

Futbolun Süperleri töreninde hiçbir ödül alamamış Trabzonsporlu genç futbolcular hakkında ise övgüler bitmiyor. Trabzonspor’un iki yıldızı Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür’ü, Manchester United adına izlemeye gelen antrenör Mike Phelan’ın, Abdülkadir’e  hayran kaldığı  öğrenildi. Abdülkadir için yorumda bulunan Phelan'ın; “Futbol için yaratılmış. Çok çabuk, çok teknik, harika bir oyuncu” dediği öğrenildi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, dün akşam oynanan Trabzonspor-Kayserispor karşılaşmasında Abdülkadir Ömür'ün sergilediği futbolu referans göstererek açıklamalarda bulundu. Başkan Ahmet Ağaoğlu: “Abdülkadir’i izlesinler, genç yetenek neymiş, futbolun yıldızı, süperi neymiş. Onu alnından öpüyorum. Bir takım örümcek tutmuş beyinlere verdiği dersle alnından öpüyorum. Ders böyle verilir.” ifadelerini kullandı.

"MANCHESTER UNİTED ANTRENÖRÜ ABDÜLKADİR'E HAYRAN KALDI" HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ