1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trabzonspor’a ekonomik destek sözü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trabzonspor’a ekonomik destek sözü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trabzonspor’a ekonomik destek sözü!

İddiaya göre, Trabzonspor başkanı Ağaoğlu’na ekonomik destek garantisi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözünden sonra Trabzonspor, Yusuf ve Abdülkadir’de politika değişti.

A+A-

61TRABZONHABER.COM - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzonspor başkanı  Ahmet Ağaoğlu’na gelecek yıl için ekonomik garanti sözü verdi mi?

Trabzonspor’un Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür ikilisinden birini paraya dönüştürme  düşüncesinin, ‘olağanüstü bir teklif gelmemesi halinde’  rafa kaldırılması,  bir anda  dikkat çekti.

Spor otoriteleri bu ani değişikliğin sebebini merak ederken, Ak Parti çevrelerinde  güçlü bir iddia  gündeme  atıldı.

İddiaya göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, verdiği iftar yemeğinde Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu ile  yaptığı  görüşmede; “Kadroyu sakın bozma. Ekonomik durumu biliyorum. Biz Trabzonspor’un gelecek yıl ekonomik finansına büyük destek vereceğiz. Abdülkadir ve Yusuf kalsın”  dediği, bu söz sonrasında Ağaoğlu’nun,  oyuncuları kadroda tutma  eğilimine girdiği ileri sürülüyor. Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan,  aynı görüşmede yıldız isimler Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı’ya; “Bir yere gitmiyorsunuz. 1-2 yıl daha Trabzonspor’da devam edin”  demişti.