1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP'den seçim iptali başvurusu!
CHP'den seçim iptali başvurusu!

CHP'den seçim iptali başvurusu!

CHP İstanbul ilçelerinde de seçimin iptal edilmesi ve hatta 24 Haziran seçimlerinin de tekrarlanması için YSK’ya başvuracak.

A+A-

YSK’nın İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçiminin tekrarına karar vermesinin ardından sular durulmuyor. CHP'nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, İstanbul'da ilçe belediye başkanlığı seçimleriyle geçen yıl 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin iptali için bugün YSK'ye başvuracaklarını söyledi.

YSK'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptal sebebini sandık kurullarının oluşumundaki usulsüzlük olarak açıklamasının ardından Yakupoğlu, sandık kurullarının oluşumunun İstanbul'daki 39 ilçeyi de etkilediğini, ilçe belediye başkanı, ilçe belediye meclis üyesi, muhtar seçimlerinin de bu sandıklarda yapıldığını belirterek, bu nedenlerle YSK'den tam kanunsuzluk gerekçesiyle bu seçimlerin de iptalini isteyeceklerini aktardı.

Mehmet Hadimi Yakupoğlu, sandık kurullarının belirlenmesi yönteminin önceki seçimlerde de uygulandığını belirterek 24 Haziran seçimlerinin de iptalini talep edeceklerini söyledi.