1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Burak Yılmaz Fransa maçı sonrası konuştu
Burak Yılmaz Fransa maçı sonrası konuştu

Burak Yılmaz Fransa maçı sonrası konuştu

A Milli Futbol takımı dün gece Fransa’yı 2-0 mağlup ederek önemli bir başarıya imza attı. Karşılaşmanın ardından Burak Yılmaz açıklamalarda bulundu.

A+A-

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu 3. hafta maçında Fransa'yı 2-0 mağlup eden milli takımda Burak Yılmaz maç sonu konuştu.

“Sahaya çıkıp isyan etmemiz gerekiyordu” diyen Burak Yılmaz şunları söyledi:

“Öncelikle Konya halkına çok teşekkür ediyoruz. Bizi çok güzel desteklediler. Galip gelmek bizim için çok güzel bir duygu. Tabi karşımızda dünyanın en iyi takımı, en iyi oyuncuları var. Bunu kabul ediyoruz, saygı duyuyoruz ama üzerimizde A Milli Takım forması var. Sahaya çıkıp isyan etmemiz gerekiyordu. Bugün bunu başardığımızı düşünüyorum. Çok değerli oyuncularımız var. Dünyanın en iyi takımlarında oynayan oyuncularımız var. Dünyanın en iyi takımlarının istediği oyuncularımız var. Bugün onlar için bir meydan okuma olacaktı. Seviyelerini gösterecekti bu maç. Ben hangi seviyede olduklarını gördüklerini düşünüyorum. Böyle zor dönemlerde ülkemize çok güzel bir sevinç yaşattık. Bütün takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum”

Fransa Milli Takım Teknik Direktörü Didier Descampes’in kendisiyle ilgili olumlu görüşleri hakkında ne düşündüğünün sorulması üzerine Burak Yılmaz şunları söyledi:

“Ne söyleyeyim ben şimdi? Tabi ki çok mutluyum. Her arkadaşım gibi takıma destek vermeye çalışıyorum gollerimle, oyunumla, mücadelemle. Eğer ki bunu yapabiliyorsam ne mutlu bana.”