1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Berberler, kuaförler, AVM'ler o tarihte açılıyor

Berberler, kuaförler, AVM'ler o tarihte açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Tarabya'daki Huber Köşkü'nde video konferansla gerçekleşen kabine toplantısı sona erdi. Açıklamaya göre berberler, kuaförler, AVM'ler açılıyor.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Tarabya'daki Huber Köşkü'nde 6. kez video konferansla gerçekleşen kabine toplantısı sona erdi.

Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu ve normalleşme planlarıyla ilgili konuştu. Buna göre berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmelerin açılacağı tarih belli oldu.

İşte Erdoğan’ın o açıklaması:

“Berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmeler 11 Mayıs'ta faaliyete geçebilecek. Alışveriş merkezleri 11 Mayıs'tan itibaren hizmet vermeye başlayabilecek.

Bugüne kadar piyasada satışına izin vermediğimiz cerrahi maske ve bez maske satışına halkımızın kolayca ulaşabileceği yerlerde izin vermeyi planlıyoruz. Bir üst fiyat belirleyeceğiz.

Askerlik terhis işlemleri 31 Mayıs'ta başlayacak. MSB'nin atama, görevlendirme ve personel temin faaliyetleri 1 Haziran'da, celp işlemleri 5 Haziran'da bedelli askerlik işlemleri ise 20 Haziran'da başlayacak. Salgın hastanelerinin sayıları 1 Haziran'dan itibaren azaltılarak bu kuruluşların hasta kabulüne ve normal işleyişe başlamaları sağlanacaktır.”