Kuvancı mesajında ; 26 Ağustos 1922’de Büyük Taarruz ile zafer işaretinin verildiği ve tarihimizin altın sayfalarındaki yerini alan 30 Ağustos Zaferi, bu topraklardaki bin yıllık varlığımızın perçinlendiği bir kahramanlık abidesidir.

22 gündüz, 22 gece devam eden Sakarya Meydan Muharebesi’nde verilen şanlı savunma mücadelesinden bir yıl sonra 26 Ağustos 1922’de milletimiz kadını, erkeği, genci, yaşlısı birlikte özgürlüğe ve kurtuluşa doğru yürümüştür.

Milletimiz bu zaferle, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş, bağımsızlık ve hürriyetinden hiçbir şekilde ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Bizler de bugün millet olarak bu müstesna zaferi en güzel şekilde yaşamayı ve yaşatmayı kendimize daima bir borç biliyoruz ve şartlar ne olursa olsun her Zafer Bayramı’nda istiklalimizi muhafaza etmenin onurunu ve sevincini yaşıyoruz.

Atalarımızın canlarıyla, kanlarıyla vatan yaptıkları bu toprakların mirasçısı olarak milletimize daha güzel imkânlar sunmak için var gücümüzle çalışarak geleceğe umutla bakıyor, güvenle yolumuza devam ediyoruz.

Büyük bir coşkuyla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor; aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılını en içten duygularımla kutluyorum.