Ömer Yıldız’dan Çanakkale Zaferi mesajı Ömer Yıldız’dan Çanakkale Zaferi mesajı

Düzenlenen açılış programına Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Füsun Terzioğlu, akademisyenler ve öğrencilerin yanı sıra Pelitli Ahmet Can Bali Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Mezereli, Maçka Kayalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Demirbaş Trabzon Sınav Koleji Kurucu Müdürü Mehmet Şal, Yönetim Kurulu Üyesi Rafet Kazaz ve Kurs Merkezi Müdürü Halil Uzun katıldı. 
79d04dad-fd1b-4c9a-baed-3ba8fe5166eb

Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Programı 1. Sınıf öğrencisi Berkay ileli “ Buraya gelirken acaba bir Mock-Up sınıfı var mıdır diye düşünüyordum. Geldiğimde bu alanın hazırladığını gördüm ve kısa bir zamanda açılışını yapıyoruz. Buraya her girdiğimde kendimi  bir öğrenci gibi değil havacılık sektöründe aktif görev alan bir kişi gibi hissediyorum. Hayallerim beni buraya getirdi, inşallah alanımdan başarıyla mezun olacağım ve en kısa sürede havacılık sektöründe görevime başlayacağım. Emeği geçen ve özellikle bu uygulama alanının çok kısa sürede hazırlanmasını sağlayan başta üniversitemizin kurucusu, Mütevelli Heyet Başkanımız Sayın Ömer Yıldız’a ve tüm yöneticilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

8fcb246a-b7b2-4ae2-8270-10714aa906b8

Aynı bölümde eğitimine 2. Sınıfta devam eden ve aynı zamanda sektörde iş hayatına da başlayan Mine Ocak ise “ Çelebi Hava Servisi ile okulumuz sayesinde tanıştım. Mülakatlara girdim, akabinde işe alındım. Part time çalışarak öğrenciliğime devam ediyorum. Aynı zamanda Türk Hava Yolları mülakatlarına hazırlanıyorum. Okulum bittiğinde kariyerime bu şekilde devam etmek istiyorum. Buraya gelmeyi düşünen arkadaşlarımıza da seslenmek istiyorum. Üniversite ortamında gerek hocalarımız gerekse arkadaş ortamı gerçekten aile hissiyatı veriyor. Bizlere çok destek oluyorlar, bu yüzden çok mutluyum iyi ki tercih etmişim diyorum” dedi.

0272b87e-10c8-4dab-ace0-c847482e9852

Avrasya Üniversitesi Mock-Up sınıfında öğrenciler, acil durum, emniyet, tıbbi konular, tehlikeli maddeler, yolcu hizmeti, anons, ikram ve servis gibi eğitimleri uygulamalı olarak alabilecek.