“RUHSAL VE FİZİKSEL SAĞLIĞIMIZ İÇİN…”

Başkan Genç, mesajında, “Sağlığımızın kıymeti harbiyesi hiçbir değerle ölçülemez. İnsanlık tarihiyle yaşıt olan hekimlik mesleği, hastalıkların tedavi edilerek, insanların tekrar sağlığa kavuşmasında en önemli görev ve sorumluluğu üstlenir. Sağlık, bu dünyada değeri hiçbir şeyle mübadele edilemeyecek en değerli hazinemizdir. Ruhsal ve fiziksel olarak ne kadar sağlıklı olursak, ancak bu oranda mutlu, huzurlu bir şekilde yaşamımızı sürdürebiliriz. Cihan Padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın hasta yatağında ifade ettiği söz olarak bilinen “Halk içinde mu’teber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihânda bir nefes sihhat gibi” sözleri sağlığın her şeyden önemli olduğunu çok güzel anlatır. Dolayısıyla bizleri ruhsal ve fiziksel olarak sağlığımıza kavuşturan sağlık çalışanlarımızın haklarını hiçbir suretle ödeyemeyiz.” açıklamasında bulundu.

“SORUMLULUK BİLİNCİYLE HAREKET ETMELİYİZ”

Herkes kütüğe kayıtlı olduğu ilde yaşasa Trabzon'un nüfusu kaç olacaktı? Herkes kütüğe kayıtlı olduğu ilde yaşasa Trabzon'un nüfusu kaç olacaktı?

Sağlıkta yaşanan şiddet olaylarının son derece üzüntü verici olduğunu ve herkesin sağlık çalışanlarının haklarına riayet etmesi gerektiğini kaydeden Başkan Genç, “Sağlığımıza kavuşmamız için gece gündüz mücadele eden, çeşitli zorluklara katlanan ve emek harcayan insanların başında da doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız gelmektedir. Hastalıklarımızı tedavi eden, hayata dönmemize yardımcı olan, acılarımızı, ağrılarımızı dindiren ruhsal ve fiziksel olarak bizi tekrar sağlığımıza kavuşturan doktorlarımızın emeğini hiçbir bedelle ödeyemeyiz.  O nedenle sadece 14 Mart Tıp Bayramı’nda değil, yılın bütün günlerinde doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza karşı sorumluluk bilinciyle hareket etmeliyiz. Hasta hakları olduğu gibi, sağlık çalışanlarının da hakları olduğunu aklımızdan biran bile çıkarmamalıyız. Hayatlarını hiçe sayarak bize yardımcı olan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın haklarına riayet etmeliyiz, saygı göstermeliyiz. Her türlü şiddete karşı olduğumuz gibi, sağlıkta yaşanan şiddete de karşıyız. Sağlıkta yaşanan şiddet olayları bizi derinden üzmektedir. Hayatın her alanında olduğu gibi, sağlıkta da herkes birbirinin haklarına karşılıklı olarak saygı göstermek mecburiyetindedir. Bu vesilelerle de bütün doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyorum ve çalışmalarında kolaylıklar, başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.