1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başkan Bıyık'tan "Cumhuriyet Bayramı" mesajı!
Başkan Bıyık'tan "Cumhuriyet Bayramı" mesajı!

Başkan Bıyık'tan "Cumhuriyet Bayramı" mesajı!

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, "Cumhuriyet Bayramı" mesajı yayınladı.

A+A-

Trabzon Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Bıyık, mesajında; "Bağımsızlığımızın, vatanın bölünmez bütünlüğünün ve yeniden dirilişin simgesi olan Cumhuriyet, dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık mücadelesinin sonucudur" dedi.

Türk milletinin, 1. Dünya Savaşı'nın ardından, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlattığı Kurtuluş Savaşı ile hürriyet ve bağımsızlığa olan tutkusunu tüm dünyaya gösterdiğini kaydeden Başkan Bıyık, "Milletimiz, istiklalini ve kaderini kimsenin tahakkümüne bırakmayacağını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bu meşakkatli ancak gurur dolu süreç, 29 Ekim 1923'te millet egemenliği ile taçlanmıştır. Bağımsızlığımızın, vatanın bölünmez bütünlüğünün ve yeniden dirilişin simgesi olan Cumhuriyet, dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık mücadelesinin sonucudur.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97'inci yıl dönümünde milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı.