1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Bakan Turhan Trabzon’da çalışmalar hakkında bilgi verdi!
Bakan Turhan Trabzon’da çalışmalar hakkında bilgi verdi!

Bakan Turhan Trabzon’da çalışmalar hakkında bilgi verdi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan memleketi Trabzon’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

A+A-

Trabzon Yeni Mahalle Fuar alanında Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen iftar yemeğine  Ulaştırma ve Altyapı  Bakanı  M. Cahit Turhan’da  katıldı. Yemekte konuşan Büyükşehir Belediye başkanı Murat Zorluoğlu,  bakan Cahit Turhan’a  teşekkür ederek; “İki ay   gibi kısa bir sürede, sayın bakanımızdan neler istediysek  büyük bir memnuniyetle bize katkı  verdi. Kendilerine  sonsuz  teşekkür ediyorum”  dedi.

Yemekte konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’te  bakan Turhan’ın,  Trabzon ve ülke için çok önemli olduğuna işaret ederek teşekkürlerini sundu ve , “Siz değerli vatandaşlarımızın bizlere verdiği yetki çerçevesinde, en iyi hizmetleri  size  sunabilmek için  gece  gündüz çalışacağız. Hepinize huzurlu ve sağlıklı bir bayram diliyorum”  dedi.

Daha  sonra  söz alan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan ise  Ulaştırma bakanlığı olarak ülkenin her noktasına erişebilmek için  yoğun bir çalışma temposuna  girdiklerini ifade ederek; “Trabzon ana arterlerde çalışmalarımız  devam ediyor. Yoğun bir biçimde çalışıyoruz. Gelişmeleri yakinen takip ediyorum. Bugün Kanuni  projemizi yerinde gezdik. Çalışmalar hızla  devam ediyor. Şehrimiz için çok önemli olan bu proje ile trafiği ve uluslararası nakliyat hizmetlerini çok rahatlatmış olacağız. Trabzon’umuzu Güneydoğu’ya bağlayacak olan  Erzurum -Bayburt hattında da çok süratli ve  yoğun çalışmalar devam  ediyor. Zigana tünelimiz keza  öyle. Buradan Gümüşhane’ye artık 45, Erzurum’a 3 saatte ulaşabileceğiz. Yomra Özdil yolu, Arsin’i iç bölgelerimize bağlayacak olan Santa yolu, Araklı Dağbaşı yolu, Of-Çaykara bölünmüş yol çalışmalarımız devam ediyor. Biz sizlere hizmetin en iyisini  yapacağız. Hizmet anlayışında bir an aksama yok ve olmayacak. Yeter ki biz  vatan içinde birlik ve bütünlüğümüzü muhafaza edelim”  dedi.

Savunma sanayinde Türkiye’nin çok büyük bir mesafe aldığına dikkat çeken bakan Cahit Turhan; “ Artık savunma sanayimizde yüzde 70  yerli kapasiteye ulaştık. Ekonomimiz  düzelme  rayına girmiş görünüyor. Mazlumların yanında  güçlü bir Türkiye olmaya  devam edeceğiz. Ülkemizi bölmek, yıkmak isteyenlere gereken cevabı verecek güçteyiz. Herkes birliğini, kardeşliğini  muhafaza etsin. Türkiye her güçlüğün üstesinden gelecek güce sahiptir”  diye konuştu.

8-192.jpg6-244.jpg