1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Azmi Kuvvetli’den ‘bildiri’ açıklaması!
Azmi Kuvvetli’den ‘bildiri’ açıklaması!

Azmi Kuvvetli’den ‘bildiri’ açıklaması!

İyi Parti Trabzon il başkanı Azmi Kuvvetli, 104 emekli amiralin yayımladığı bildiriye ilişkin açıklama yaptı.

A+A-

61trabzonhaber-

İyi Parti Trabzon il başkanı Azmi Kuvvetli, 104 emekli amiralin bildirisiyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Bildirinin içeriğinin doğru olduğunu belirten Kuvvetli, iktidarın gerçek gündemi gizlemek için durumu farklı yöne çektiğini savundu.

İşte Kuvvetli’nin o açıklaması:

“Türk milletine hitaben emekli amirallerimiz  tarafından kaleme alınan bildiri içerik bakımından doğru olmasına rağmen amirallerin ortak imzası ve gece yarısı paylaşılması doğru olmadığı gibi birçok kişi ve özellikle iktidar çevreleri tarafından muhtıra olarak algılanmasına sebep olmuştur.

Ancak bu bildiri ile amirallerin hükümete yönelik bir gözdağı verme amaçlarının olmadığını düşünüyorum. Amiraller Anayasanın ilk dört maddesine sıkı sıkıya bağlı kalınmasını, laiklik vurgusu ile Montrö boğazlar sözleşmesinin tartışılmaya  açılmaması noktasında düşüncelerini ifade etmişlerdir.

Sonuçları bakımından bu bildiri İktidarın seçmeni konsolide etmesi ve toplumun gerçek gündemi gizlemesi bakımından can suyu olmuştur.

Unutulmamalıdır ki Türkiye’nin gündemi; ekonomi, pandemi ve iktidarın yönetemediği ülkemiz.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in  dediği gibi bu bildiri iktidara mağduriyet yaratma ve üzerine tepinme imkanı vermiştir.

Muhalefet partileri bildirinin içeriğini Montrö Boğazlar sözleşmesinin tartışmaya açıldığı günden beri fazlası ile dile getirmiş ve tartışmayı açan meclis  Başkanı Sn. Mustafa Şentop düşüncelerinin yanlış anlaşıldığını ifade ederek geri adım atmıştır.

Muvazzaf oldukları dönemlerde büyük başarılara imza atmış amirallerimiz siyasete atılarak bilgi, birikim ve tecrübelerini bundan sonra siyasetçi kimlikleriyle toplumla paylaşımları hem kendileri hem de milletimiz için faydalı olacaktır.”