1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Azmi Kuvvetli esnafı gezdi: "Bir dokunduk bin ah işittik"
Azmi Kuvvetli esnafı gezdi: "Bir dokunduk bin ah işittik"

Azmi Kuvvetli esnafı gezdi: "Bir dokunduk bin ah işittik"

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, gerçekleştirdikleri esnaf ziyaretlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Kuvvetli, “Bir dokunduk bin ah işittik.” dedi.

A+A-

Beraberindeki Ortahisar İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile İskenderpaşa Mahallesi’nde bir dizi esnaf ziyaretinde bulunan İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in esnaf ziyaretlerini anımsatarak, sorunları kaynağından dinlemek üzere bu ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirtti.

Esnaf ziyaretleriyle ilgili konuşan Kuvvetli, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in seçim ve oy kaygısının olmadığı bir dönemde Türkiye’nin neredeyse her noktasında esnafla buluşması, sorunlarını dinlemesi ve bu sorunların çözümü noktasında, hükümete yol gösterici projeler sunması toplumda olumlu karşılık bulmuştur. Biz de İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığı olarak, Ortahisar İlçe Başkanımız Erdal Uzun ve il yöneticilerimizle birlikte; pandeminin etkisini iliklerine kadar hisseden esnaflarımıza ziyarette bulunarak sorunlarını dinledik. İskenderpaşa Mahallesi’nde gerçekleştirdiğimiz esnaf ziyaretlerinde esnafa bir dokunduk bin ah işittik.” ifadelerini kullandı.

azmi-kuvvetli-esnafi-gezdi-bir-dokunduk-bin-ah-isittik.jpg

ESNAFIN YÜZÜ GÜLMÜYOR

Pandemi nedeniyle esnafın mağduriyetinin arttığını ve verilen desteklerin yetersiz olduğunu söyleyen başkan Kuvvetli, sözlerini şöyle tamamladı: “Pandemi öncesi ekonomik zorluklarla boğuşurken bir de pandeminin olumsuz etkileri ilave olunca esnaflarımız siftah yapamadan kepenk kapattıklarını söylediler. Bu zor durumdan kurtulmak için devletten yeterli desteği alamadıklarını, aldıkları kredi desteği ile de iş yapamadıklarını söylediler. Esnafın yüzünün gülmediğini gördük.  Bir kaç aydan beri esnaf borçlanarak veya varsa birikimlerini harcayarak ayakta kalmaya çalışıyor. Ancak bu durumun sürdürülebilir olmadığı da aşikar. Bunun için esnaf devletten ihtiyaçlarının bir kısmını da olsa karşılayacak hibe veya bir yıl ödemesiz düşük faizli kredi talep ediyor. Esnafın feryadına hükümet yetkililerinin bir çözüm bulmalarını istiyoruz. Geçici değil kalıcı tedbirlerle, sözde değil gerçek desteklerle esnafın ayakta tutulmasını istiyoruz.”