Avrasya Üniversitesi Gönüllüleri öğrenci grubu yine örnek bir çalışmaya imza attı.

''Harem selamlık'' talimatı veren okul müdürü göreve döndü! ''Harem selamlık'' talimatı veren okul müdürü göreve döndü!

Avrasya Üniversitesi Gönüllü öğrenciler grubu, Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Seda Turhan ile birlikte Sürmene’nin Küçükdere Enver Dursun Yılmaz İlkokulunun kütüphanesine kitap bağışında bulundular. 

Avrasya Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğr. Gör. Seda Turhan konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu cümleleri kaydetti. "Öğrencilerimiz Dünya Çocuk Kitapları Haftasında üniversite de kurdukları stantlarda biriktirdikleri çocuk kitaplarını Sürmene ilçemizin güzel bir ilkokul ve ortaokuluna bağışlamış olduk. Bu programı daha zengin kılmak amacıyla çocuklarla birlikte kitap okuma etkinliğinin yanı sıra yüz boyama etkinliği yaparak, temassız oyunlar oynadık. Küçük yaşta kazanılan okuma alışkanlığı çocukların hayal gücünün gelişmesini sağlar. Üniversiteli gençlerin ve küçük çocukların bir araya gelerek etkileşim halinde olmaları ve birlikte vakit geçirmeleri çocukların gelişim düzeylerini olumlu yönde etkileyecektir. Bugün burada yapılan tüm çalışmalar gönüllülük esaslı yapılarak hepimize moral ve motivasyon açısından katkı sağlamıştır. Günün sonunda hem minikler hem de üniversiteli gençler buradan mutlu bir şekilde ayrılıyoruz."

Sürmene Küçükdere Enver Dursun Yılmaz İlkokul- Ortaokul Müdürü Ali Kemal Helvalı ise organize edilen etkinlikten dolayı Avrasya Üniversitesi ve Sürmene Gençlik Merkezi yöneticilerine teşekkür etti. Helvalı "Okuma alışkanlığı kazanmış çocukların ilerleyen yıllarda okuduklarının hafızalarında daha fazla yer ettiği ve derslerinde daha başarılı oldukları gözlenmiştir."