Trabzonspor’da bir oyuncunun daha sözleşmesi feshedildi Trabzonspor’da bir oyuncunun daha sözleşmesi feshedildi

Trabzonspor Macaristan kampında oynadığı ilk hazırlık maçında Szeged Csanad'ı Umut Bozok ve Trezeguet'in golleriyle 2-1 mağlup etti.

Bordo mavili takımda Teknik Direktör Abdullah Avcı maçın ardından yaptığı açıklamada Nwakaeme ve genç futbolcu Salih Malkoçoğlu için konuştu.

Avcı, karşılaşmada forma giyemeyen Nwakame'nin fiziksel durumuna ilişkin, "Nwakaeme ile ilgili performans departmanı çalışıyor. Yarından itibaren büyük ihtimalle takımın bütün antrenmanlarına katılacak. Bir aksilik olmazsa bir sonraki maçta ona da süre verilecek. Planlı şekilde gidiyoruz. Sakatlık olmadan herkesi götürmeye çalışıyoruz. Nwakaeme'nin durumu iyiye gidiyor. Adaptasyonu çok iyi biz de memnunuz." diye konuştu. 

Salih Malkoçoğlu'nun da performansını değerlendiren Avcı, "Salih 19 yaş altı takımının kaptanı. Beklentilerimizin olduğu bir oyuncu. Hem fiziksel hem de taktiksel eksiklikleri var. Bunları en iyi şekilde tamamlamaya çalışıyoruz. Birkaç mevkide kullandığım, kullanışlı bir oyuncu. Asıl yeri merkez orta saha. Stoper de oynayabiliyor, bugün bekte kullandık. Sorumluluk aldı bindirmeler yaptı. Bu beni mutlu ediyor. Aşağıdan çok futbolcunun yukarı gelmesi Trabzonspor camiasının genetiğinde vardır. Bunu biz gerçekleştirirsek üstüne bir şey koyabilirsek ne mutlu. Arif de aynı şekilde. O da önemli işler yapıyor. Umarım böyle artarak devam eder." ifadelerini kullandı.

Editör: Gül Yıldırım