1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Apolas Lermi'den çarpıcı açıklamalar!
Apolas Lermi'den çarpıcı açıklamalar!

Apolas Lermi'den çarpıcı açıklamalar!

Trabzonlu sanatçı Apolas Lermi, Karadenizli müzisyenlerin Trabzon’da fenomen Kerimcan Durmaz'ın Trabzonspor formasıyla çektiği videolar kadar ilgi görmediğinden dem vurdu.

A+A-

61trabzonhaber- Haber Servisi- Özellikle Trabzon kültürüyle ilgili çalışmalarıyla bilinen Apolas Lermi, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine yaptığı katkılarla da tanınıyor. Ulusal anlamda Trabzon şehrinin marka kalitesini yükselten isimler arasında olan Lermi koyu bir Trabzonspor taraftarı...

Apolas Lermi sosyal medya hesaplarında zaman zaman Karadeniz ve Trabzon’un sorunlarına değinen paylaşımlarda bulunuyor. Daha önce HES, sahil yolu, fındık, çay, şike süreci, doğa kirliliği, Uzungöl ve Trabzon Rumcası hakkında çeşitli çalışmalar yapan Lermi, bu nedenle sosyal medyada bazı sözlü saldırılara maruz kalmıştı.

Son olarak, müstehcen içerikli videolarıyla gündeme oturan sözde fenomen Kerimcan Durmaz'dan örnekler veren Apolas Lermi, Kerimcan Durmaz'ın Trabzonspor formasıyla 'Bize her yer Trabzon' dediği videoyu alıntılayarak; "Bu videoyu sosyal medyada paylaşan onlarca Trabzon (Karadeniz) sayfasının Trabzonspor için hazırladığım Resmi 50.Yıl Marşını ya da diğer şarkılarımı hiç paylaşmadığını biliyor musunuz?" yorumunda bulundu. 

Bugüne kadar 4 albüm yapan Lermi’nin şarkıları bir çok dizide, sinemada ve çeşitli projelerde kullanıldı. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok müzisyenle farklı projelerin içinde yer aldı. Lermi, 2017-2018 sezonunda Trabzonspor kulübünün davetiyle Resmi 50.Yıl Marşını da hazırlamıştı.

"Kendini ispatlamış bir müzisyen olarak kıskançlık duygusundan çoktan arındığını’" belirten Lermi, açıklamalarına şöyle devam etti:

‘’Hepimizin Karadeniz ve Trabzon hakkında söz söyleme hakkı var. Sanatçılar sadece müzik yapıp kazandığı parayı sayan kişiler olmamalı. İnsanlar da hiç sorgulamadan sahnedekileri şak şaklayan robotlar değil. Bazı konulardan bahsederken bunu sevgi ya da övgü bekleyerek yapmıyorum. Kötülüğün daha fazla olduğu bir dünyada herkesin beni sevmesini beklemiyorum. Birileri beni sevsin diye şekilden şekle de giremem. 

Bu dünya da hepimiz gelip geçiciyiz. Zaman zaman karşıma çıkan şeyler hakkında sosyal medyada kısa mesajlar paylaşıyorum. Eğer bir gün ansızın ölürsem sanatla uğraşan gençlere ders olsun diye. Çünkü ben gerçek sanatçıların neler yaptığını okuyorum ve onlardan ders alıyorum.
’’

Lermi, Takipçilerine; "Trabzon şehrinde Kerimcan konserlerinde kapıda kuyruk ve izdiham olduğunu biliyor muydunuz?" sorusunu soran ünlü sanatçı Lermi; çeşitli bahanelerle hakkında yalan haber yapan gazetelere ve şehrin bazı yöneticilerine karşı " Aradıkları 'sanatçıyı' bulmuşlar" diye sitem etti.

Apolas Lermi, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu hakkında; "Bakalım Ali Koç'u ya da diğer kulüp başkanlarını hangi 'sanatçı' ile bir spor programında izleyeceğiz?" şeklinde eleştirmişti. Bu konuda ise: ‘’Trabzonspor ne başkanın, ne yöneticilerin, ne benim, ne de bir başkasının zevklerinin mezesi değildir. O emanet koltuklarda oturanlar bu bilinçle davranmalı ve TS’nin değerlerine eşit mesafede olmalıdır. Trabzonspor bir siyasetin ya da bir sanatçının reklam malzemesi olmamalı’’ şeklinde konuştu.

61trabzonhaber.com yazarlarından Doğan Köstereli'ye konuşan Apolas Lermi, Kerimcan Durmaz konusu hakkında; "Çok hassas bir konu. Cinsel tercihlere hakaret etmiş gibi anlaşılmak istemeyiz" dedi.

Kerimcan Durmaz ne yapmıştı?

Sözde fenomen Kerimcan Durmaz cinsel yönelimini kullanarak sosyal medyada çektiği videolarla ünlendi. DJ'lik yapan Kerimcan Durmaz'ın Trabzon konseri dolup taşarken, Durmaz Trabzonspor formasıyla kayıta aldığı videoda " Bize her yer Trabzon" şeklinde bağırdı. 

Kerimcan Durmaz geçtiğimiz günlerde bindiği uçağın tuvaletinde cinsel organını çekerek takipçileriyle paylaşmıştı.