1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Akçaabat Akçaköy Mesire Yeri Botanik ve Hayvanat Bahçesi projesi!
Akçaabat Akçaköy Mesire Yeri Botanik ve Hayvanat Bahçesi projesi!

Akçaabat Akçaköy Mesire Yeri Botanik ve Hayvanat Bahçesi projesi!

Fen Bilimleri Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Erdinç Memiş, Trabzon Akçaabat Akçaköy Mesire Yeri Botanik ve Hayvanat Bahçesi projesini anlattı.

A+A-

Erdinç Memiş, Trabzon Akçaabat Akçaköy Mesire Yeri Botanik ve Hayvanat Bahçesi projesinin gerekliliklerini ve detaylarını şu şekilde açıkladı;

"Son dönemlerde yapılan yatırımlarla Trabzon turizmde cazibe merkezi haline gelmiştir.Yerli ve özellikle körfez ülkelerinden gelen yabancı turistlerin şehrimize olan ilgisi giderek artmaktadır.Şehrimizi ziyaret eden misafirlerimize alternatif turizm alanları oluşturmak kaçınılmaz hale gelmiştir.

img-20190513-wa0020.jpg

Ayrıca şehrimizde sahile sıkışan nüfus yoğunluğu ciddi trafik sorunlarına sebep olmaktadır.Trabzon'u güneye açacak tesisler her zamankinden daha elzem hale gelmiştir. İlgili konuda her vatandaş gibi kendimizi sorumlu hissediyoruz.Şehrimize olan bu sevgi ve hassasiyet bizleri yeni bir proje hazırlamaya teşvik etti. Trabzon Akçaabat Akcaköyde mesire yeri botanik ve hayvanat bahçesi kurmak arzusundayız.

İlk olarak sosyal medyada paylaştığımız proje büyük beğeni ve heyecan yaratmıştır.Yöre halkından gelen binlerce destek mesajında projenin hayata geçmesi konusunda yöre halkının maddi manevi desteklerini esirgemeyeceklerini belirtmişlerdir.Akçaköy coğrafi konum olarak Sümela manastırına,Sera gölüne ve Mağmat boğazına yapılması planlanan tesislere komşu durumdadır.

img-20190513-wa0022.jpg

Akçaköy'de turizm için kullanılabilecek binlerce dönüm hazine arazisi bulunmaktadır.Ayrıca gerekirse  köy halkı da arazisini bu proje için hibe edebileceklerini belirtmişlerdir.Proje hayata geçerse doğu Karadeniz'de ilk ve örnek bir proje olacaktır.Şehrimizde sürekli artan turizm potansiyelini baz aldığımızda projenin getirisi maliyetini kısa sürede karşılayacaktır.Politikada ve bürokraside bir çok hemşerimizin görev alması güzel Trabzonumuz için bir gurur ve fırsat kaynağıdır.

Projemize yetkili kişilerin ve tüm halkımızın destek olmasını diliyoruz. Her şey daha güzel ve yaşanılabilir  bir Trabzon için..."