Trabzonspor bu akşam saat 22:00’da Kopenhag ile çok önemli bir maça çıkıyor. Maç öncesi son antrenmanını maçın oynanacağı stadyumda yapan Trabzonspor’da başkan Ağaoğlu TRT spora konuştu

Ağaoğlu ‘’ Hem ekonomik boyutu hem sportif boyutu var. Tanıtım boyutu var. Özellikle son 3-4 aydır kutlamalarla başlayan dünyada oluşan bir Trabzonspor algısı var. Transferlerde bizim işimizi kolaylaştırdı. Aynı zamanda bu tanıtımların aynı paralelde devam etmesi ülke puanı açısından son derece önemli. Bugün eğer Süper Lig şampiyonu ön eleme oynuyorsa futbol ailesi içerisinde olan herkesin ben dahil şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz lazım. Biz nerede hata yaptık ki bu konuma geldik. Lig şampiyonu ön eleme oynuyor büyük liglerle kendini kıyaslıyorsun ama büyük liglerdeki nerdeyse 3. Sıradaki takımlar Şampiyonlar Lig’ine direk katılıyor. Galatasaray’ın kazandığı bir UEFA kupası var. Biz futbol insanları olarak demek ki çok büyük hatalar yaptık ki bugün Şampiyonlar Ligi için play off oynuyoruz. İnşallah kazanırız. Burada aldığımız puanlar ülke puanı açısından çok önemli. Ama play off’uda geçersek bunun iki boyutu var. Hem sportif hem ekonomik boyutunu düşündüğümüz zaman özellikle Trabzonspor açısından oradaki o para son derece önemli.

Son Şampiyon Trabzonspor kadroyu muhafaza etti. Sadece iki futbolcu ayrıldı kadrodan. Şu anda 6 takviye var. Belki bir takviye daha olabilir. Bu iki maçı atlattıktan sonra bir değerlendirme yapacağız. İlerleyen süreç içerisinde de transferler olabilir. Yalnız burada özellikle şunun altını çizmek istiyorum. Şu kadar para verelim bunu alalım bunu verelim böyle bir şey yok.  UEFA daha geçen hafta bütün kulüplere uyarı gönderdi. Önümüzdeki sezondan itibaren eğer bütçenizde herhangi bir sıkıntı olursa hiçbir takımın gözünün yaşına bakmayacağım diye. Burada da limit belli. 5 milyon avronun üzerinde açık verdiğiniz takdirde Avrupa Kupalarından men cezası alıyorsunuz. Yani insanlarının bunu değerlendirmesi lazım. Transfer transfer diye konuşurken dün Bartra’y 1 milyon 250 bin avroya aldıysak 8 verip alabilirdik. Kapıyı çaldığımızda karşımıza çıkan rakam oydu. İnce eleyip sık dokumak lazım. Burada netice itibariyle sadece parayı konuşmuyoruz. Bugün aynı zamanda geleceğini konuşuyoruz. O yüzden planlı ve programlı gidiyoruz.’’ İfadelerini kullandı.