Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TVNET'te katıldığı bir programda 16 Şubat Perşembe günü UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off turunda oynanacak Basel maçının bilet gelirlerinin deprem bölgesine bağışlayacaklarını açıkladı.

Deprem bölgesine yapılan bağışlarla ilgili Ağaoğlu, "Bütün spor kulüpleri hemen aksiyon aldı. Bizim şansımız bölgeye en yakın kulüp olmamız. Felaketi duyar duymaz kulüp olarak belediye ve valiliğimizle harekete geçtik. Aklımıza ilk gelen şey, TS Club'taki tüm ürünleri AFAD'ın talimatları doğrultusunda bölgeye ulaştırmaktı. Bütün ürünlerimizi Trabzon'daki depolarımızdan temin ettik." ifadelerini kullandı.

Basel maçının bilet gelirlerinin bağışlanacağını aktaran Ahmet Ağaoğlu, "Depremin 1. günü akşama doğru UEFA bizimle iletişime geçti. Stadyumun ve şehrin durumunu sordular. Herhangi bir sorun olmadığını ilettik. UEFA'nın bu tür karşılaşmalarda şartlar müsaitse maçların oynanmasından yana tavır alıyor. Bize maçın oynanacağını ilettiler. Kulüpler Birliği olarak TFF ile bir görüşme gerçekleştirdik. Hatayspor ve Gaziantep FK'nın müsabakalarının ve ligdeki durumlarının dondurulması ilk karar oldu. Gelecek yıl bir daha değerlendirilecek. Futbol müsabakalarına ülke genelinde ara verildi ama bizim Basel maçımız oynanacak. Trabzonspor yönetim kurulu olarak bu maçın bilet gelirlerini depremzedelere bağışlanması kararını aldık. Kombine sahiplerinden bir defaya mahsus bilet almalarını istedik." açıklamasında bulundu.

Süper Lig kulüplerinin başkanlarını Basel maçına davet ettiklerini söyleyen Ağaoğlu, "UEFA Başkanı Aleksander Ceferin'i, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi ve Süper Lig kulüp başkanlarını bu müsabakaya davet ettik. Futbolun sadece futbol olmadığını gösterebilmemiz için önemli bir fırsat olduğunu düşünürek böyle bir karar aldık. İlk cevap Kayserispor ve Antalyaspor başkanlarından geldi. Bilet alarak bu müsabakayı izlemek istediklerini söylediler. Diğer kulüp başkanlarımızın da aynı duyarlılığı göstereceğine inanıyorum." dedi.

Bundesliga'dan bir takımla geliri depremzedelere bağışlanacak bir maç için görüşmelerin sürdüğünü belirten Ahmet Ağaoğlu şunları söyledi, "Tam olarak kesinleşmedi ama Bundesliga'dan bir kulüp başkanı arayarak bir çalışma içinde olduğunu, 50 bin kişilik büyük bir stadyumda Trabzonspor'la bir maç yapıp ve bunun gelirini depremzedelere bağışlanması için görüşmeler yaptığını, sonuçlandığında bunu resmi bir teklif olarak bize ileteceklerini söylediler. Takvime göre gidip bu maçı oynayacağız."