1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 3 ilde su baskınları meydana geldi
3 ilde su baskınları meydana geldi

3 ilde su baskınları meydana geldi

Birkaç gündür etkili olan yağışlar bazı illerde su baskınlarına sebep oldu.

A+A-

Muş’un Bulanık ilçesine bağlı Yoncalı beldesinde dört gündür etkili olan şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen su baskınları sonucu yaklaşık 60 ev sular altına kaldı. Beldeden geçen derenin taşması sonucu onlarca ev sular altında kalırken, Bulanık Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan felaket bölgesinde incelemelerde bulundu. Olayda can kaybı yaşanmazken, tarımsal açıdan zarar olduğu tespit edildi.

ERZİNCAN KARASU NEHRİ TAŞTI, TARIM ARAZİLERİ SULAR ALTINDA KALDI

Erzincan’da etkili olan yağış ve karların erimesi dolayısıyla su seviyesi yükselen Karasu Nehri taştı. Taşkın sonucu nehrin geçtiği Tercan ilçesine bağlı Kargın beldesindeki bir köprü de sular altında kaldı. Tarım arazilerinin de sular altında kaldığı Kargın’da hasar tespit çalışmaları başlatıldı. Su baskını nedeniyle beldede içme suyu ve kanalizasyon alt yapısında da tahribat oluştu.

MARDİN’DE ŞİDDETLİ YAĞIŞ SU BASKINLARINA NEDEN OLDU

Merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış ev ve su baskınları yaşanmasına neden olurken, bazı bölgelerdeki evlerde maddi hasar oluştu. İtfaiye ekipleri su baskını olan bölgelerde tahliye çalışmalarını sürdürüyor. Meteoroloji verilerine göre yağışların gece yarısından itibaren şiddetini arttırması bekleniyor.