Lille takımında forma giyen Yusuf Yazıcı için kritik bir transfer görüşmesi gerçekleşiyor. Fransız ekibinde gelecek planları arasında yer almayan Yusuf için İtalya yolu gözüktü. Trabzonspor da bu haberi yakından takip ediyor.

Trabzonspor 2 transfer için iki İstanbul kulübüyle yarışıyor Trabzonspor 2 transfer için iki İstanbul kulübüyle yarışıyor

corrieredellosport'tan aktardığı habere göre; Lille, Yusuf Yazıcı için Serie A ekibi Salernitana ile anlaşmak üzere. Takımın yeni teknik direktörü Paulo Fonseca'nın takımda düşünmediği Yusuf için transfer görüşmeleri devam ediyor. Domagoj Bradaric transferinden dolayı iyi ilişkiler içinde olan iki kulüp, Yusuf konusunda da uzlaşma sağlarsa transfer gerçekleşecek.

Yusuf Yazıcı transferinin bonservisle mi yoksa kiralık mı olacağı belirtilmezken, şayet bonservisli şekilde transfer gerçekleşirse Trabzonspor da payını alacak. Yusuf'u 17.5 milyon euro ücretle Fransız ekibine satan Karadeniz devi, sözleşmeye eklediği maddeye göre sonraki satıştan %20 pay alacak. Bu sebeple başarılı orta sahanın satışı Trabzonspor'u da yakından ilgilendiriyor.