Fransa ligi takımlarından  Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı’nın formasını giydiği Lille'in yeni teknik direktörü belli oldu.

Milli oyuncularımız Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı’nın formasını giydiği Lille'in yeni teknik direktörü Portekiz’li Paulo Fonseca oldu.

2020/21 sezonunda Lille ile şampiyonluk yaşayan Christope Galtier'in takımdan ayrılmasının ardından sezon başında göreve gelen Jocelyn Gourvennec, 16 Haziran'da kulübe veda etmişti.

Gourvennec'in ayrılığının ardından takımın başına daha önce Porto, Shakhtar Donetsk ve Roma gibi ekipleri çalıştıran Paulo Fonseca getirildi.

Kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Fonseca, Lille'i en üst seviyeye taşımak için kararlı olduğunu söyledi:

"Lille'in yeni teknik direktörü olmak benim için bir gurur kaynağı ve büyük bir onur."

"Zengin ve etkileyici geçmişiyle bu büyük kulübe seçilmenin bana da büyük bir sorumluluk yüklediğinin farkındayım. Bu nedenle Lille ile bu maceraya başladığım için mutluyum. Personel ve oyuncularla çalışmak için heyecanlıyım."

"Her şeyden önce, hep birlikte, hedeflere ulaşacağımızı ve kulübü en üst seviyeye taşımak için son derece motive ve kararlıyım."

"LOSC liderlerine güvenleri için teşekkür ediyorum. Ayrıca bu muhteşem statta Lille taraftarlarıyla buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum ve onlara sıcak karşılamaları için şimdiden teşekkür ediyorum." İfadelerini kullandı.

FONSECA