1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yusuf Yazıcı aynı sorunlara değindi! Çarpıcı açıklamalar
Yusuf Yazıcı aynı sorunlara değindi! Çarpıcı açıklamalar

Yusuf Yazıcı aynı sorunlara değindi! Çarpıcı açıklamalar

Lille’de forma giyen milli futbolcu Yusuf Yazıcı, ligdeki Metz maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

A+A-

      Trabzonspor'dan Fransa Ligue 1 ekibi Lille OSC'ye transfer olan Yusuf Yazıcı, Türkiye ve Fransa'daki futbolun farklılığından dem vurdu. Yusuf Yazıcı, Trabzon şehrinin futbola bakışını da değerlendirdi.


       Yazıcı, "Sezon başı kampını kaçırdığım için kuvvet anlamında arkadaşlarımızın gerisindeydim. Git gide daha iyi oluyorum. Arkadaşlarımla aram çok iyi. Benim gelişimim için her anlamda yardım ediyorlar. Hocalarım da yardım etmeye çalışıyor. Git gide takıma daha da entegre oluyorum.


      Öte yandan; Trabzon sadece futbol konuşuluyor. Kazanınca o hafta çok güzel geçiyor. Kaybedince çok kötü. Burası biraz daha rahat. Kaybedince taraftarlar daha sakin. Çünkü Trabzon’da sevinçleri en yukarıda, kaybedince en aşağıda yaşıyorlar. Lille taraftarlarına destekleri için çok teşekkür ederim" dedi.


       Fransa Ligi için düşüncelerini dile getiren Yusuf, "Herkes taktik yapıyor. Herkesin bir sistemi var. Futbolcular asla o sistemin dışına çıkmıyor. Hocamın bana söylediklerini yapmaya çalışıyorum. Bana çok iyi bir sistemimiz var." ifadelerini kullandı.