1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Yomra Belediyesi'nden işçilere rekor zam!
Yomra Belediyesi'nden işçilere rekor zam!

Yomra Belediyesi'nden işçilere rekor zam!

Yomra Belediyesi çalışanlarını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi, Başkan Mustafa Bıyık ile HAK-İŞ Sendikası arasında imzalandı. Belediyeden işçilere rekor zam yapıldı.

A+A-

Trabzon Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, HAK-İŞ Sendikası ile  Toplu İş Sözleşmesi imzaladı. Başkan Bıyık en düşük işçi maaşını, 3 bin 528 TL’ye çıkardı. Belediye işçilerinin her zaman en yüksek maaşı almasını arzu ettiklerini ifade eden Başkan Bıyık; "Diğer belediyelere nazaran, en düşük maaşı belediyemiz işçileri almaktaydı. Günün her vakti halkımızın hizmetinde olan işçilerimizin gelirlilerini arttırabilmek için imkânlarımızı zorladık ve toplu iş sözleşmesini imzaladık. İşçi kardeşim evine bir ekmek daha fazla götürebildiğinde en çok mutlu olan ben olacağım. Hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.
 

HAK-İŞ Sendikası Trabzon Şube Başkanı İsmail Hakkı Kapan ise Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a teşekkür etti. Kaplan; "Yasa gereği 31 Haziran sonrasında yürürlüğe girecek olan Toplu İş Sözleşmemiz ile Yomra Belediyesi bünyesindeki işçilerimizin özlük hakları çok ciddi oranda düzelmiş olacaktır. Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bıyık'a işçi dostu yaklaşımı ve özverisinden ötürü üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz. Kendileri, işçi çalışanlarımız için yapabileceklerini fazlasıyla yaptılar." dedi.