1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Yıkım kararı geldi, Fırtına Vadisi karıştı!
Yıkım kararı geldi, Fırtına Vadisi karıştı!

Yıkım kararı geldi, Fırtına Vadisi karıştı!

Fırtına Deresi boyunca kaçak ve ruhsatsız yapıların yıkımı için İl Özel İdaresi tarafından alınan yıkım kararı sonrasında bugün harekete geçildi, ortalık karıştı.

A+A-

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün yıkım ihalesinin geçtiğimiz günlerde sonuçlanmasının ardından Rize’nin Ardeşen ve Çamlıhemşin ilçelerinde bulunan Fırtına Deresi boyunca toplamda 21 adet kaçak ve ruhsatsız yapının yıkımları için bölgede bugün çalışma başlatıldı. 

Yıkımlar için ilk olarak Akkaya köyünde Fırtına Deresi kenarındaki Kemal Eksilmez’e ait 3 katlı yapının yıkımı için yıkım ekipleri yoğun güvenlik önlemleri altında bölgeye geldi. 200’e yakın jandarma yıkımların güvenliği için görev alırken, inşaat sahipleri kendilerine Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan turistik tesis işletme belgesi verildiğini ve bunun üzerine tesis yapmaya başladıklarını söylediler. Kemal Eksilmez ve Muhammet Yallacı yapılan yıkımlara tepki gösterdi.

aw708303-05.jpg

İş makinesi operatörüne de tepki gösteren inşaat sahiplerini jandarma ekipleri bölgede uzaklaştırdı. Yaşanan gerginlik nedeniyle yıkımlar henüz başlamazken, ortamın sakinleşmesi bekleniyor.