1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yeni MHK başkanı Kuddusi Müftüoğlu mu olacak?
Yeni MHK başkanı Kuddusi Müftüoğlu mu olacak?

Yeni MHK başkanı Kuddusi Müftüoğlu mu olacak?

Federasyon seçimleri sonrası şekillendirilmesi düşünen yeni Merkez Hakem Kurulu başkanının Kuddusi Müftüoğlu olacağı ileri sürüldü.

A+A-

61trabzonhaber- Dün akşam Alanya'da çekilen bir fotoğraf karesi, "yeni Merkez Hakem Kurulu başkanının Kuddusi Müftüoğlu olacağı" şeklindeki haberleri doğrular nitelikteydi...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir ve Eski MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu'nun beraber göründüğü kare, "Yeni MHK Başkanı, Kuddusi Müftüoğlu oluyor" iddialarını güçlendirdi.

İşte o söz konusu fotoğraf;

d8fnyt-xsaavy42.jpg

Eski hakem ve spor yorumcusu Ahmet Çakar, Yusuf Namoğlu'nun istifası ve yeni TFF başkanı seçimi sonrası şekillenecek olan MHK Başkanlığına Kuddusi Müftüoğlu'nun geçeceği haberleri üzerine sert bir yazı kaleme almıştı.

Çakar, yazısında Trabzonspor'dan örnek vererek; "Yıllar önceydi, o MHK Başkanı'ydı. İstanbul'da bir Galatasaray-Trabzonspor maçı oynanmıştı. Müftüoğlu, bayram değil seyran değil bu maça Deniz Ateş Bitnel denen bir hakemi atadı. Nasıl, neden, hangi sebeple atadılar, bilmiyorum. Ama atadılar.

Hakem Bitnel, maçın içine etti. Hatırlayın, dünya futbol tarihinde de sahada oyuncudan (Salih Dursun) kırmızı kart görmüş yegane hakem olarak tarihe geçti. Peki sonra ne oldu? Trabzon yönetimi basın toplantısı yaptı, Kuddusi apar topar İstanbul'a çağrıldı ve Trabzon haklı olarak Kuddusi'nin kellesini istedi." demişti.