Başkan Genç’ten Gaziler Günü mesajı Başkan Genç’ten Gaziler Günü mesajı

CHP Trabzon milletvekili Av. Sibel Suiçmez, Trabzonspor’un kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Suiçmez, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Türk futbolunda, Anadolu Devrimini gerçekleştiren Trabzonspor'umuz zor şartlarda inanç, azim ve mücadele ile başarıya ulaşmanın simgesi olmuştur. İdmanocağı, İdmangücü, Karadenizgücü ve Martıspor takımlarımızın bundan 56 yıl önce 2 Ağustos 1967’de, Bordo[1]Mavi renklerin çatısı altında birleşerek var ettiği, kazandığı şampiyonluklar, kupalar ve başarılar ile tarih sahnesine adını “Devrimin Takımı” olarak yazdıran Trabzonspor’umuz sadece bir futbol kulübü olmanın ötesine geçerek, bir şehrin, bir coğrafyanın ve bir milletin gurur kaynağı haline gelmiştir. Köklü tarihinde, zorluklara meydan okuyarak, azim ve inançla yürüyüşünü sürdüren Trabzonspor, Türk sporuna ve toplumuna örnek olmuştur.

Kulübümüzün kurulmasında büyük emeği geçen kurucularımıza, başkanlarımıza, yöneticilerimize, teknik kadrolarımıza ve futbolcularımıza şükranlarımı sunuyor, kulübümüzün büyümesinde, gelişmesinde ve bugün bir dünya markası olmasında katkı sağlamış olan yöneticilerimizi, fedakâr taraftarlarımızı ve büyük Trabzonspor camiamızı saygıyla selamlıyor, yeni sezonda takımımıza yürekten başarılar diliyorum.

Futbolda değişim ve devrimin öncülüğünü yapan, bir kentin kimliği haline gelen Trabzonspor’umuzun 56. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.”