Başkan Genç’e ziyaretlerinde AK Parti Trabzon il Başkanı Sezgin Mumcu , Ortahisar Gençlik Kolları Başkanı Ömer Nazif Baytar, AK Parti Ortahisar Kadın Kolları Başkanı Gülsüm İmamoğlu, AK Parti Ortahisar İlçe Başkan Yardımcısı Enis Ramazanoğlu’yla çok sayıda partili eşlik etti. 

Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon’un 18 ilçesinin AK Parti ilçe teşkilatlarını ve ilçeleri ziyaretlerini tamamlayarak seçim çalışmalarına Ortahisar ilçesiyle devam etti. Büyükşehir Başkan Adayı Genç, 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı (Meydan Parkı), Uzun Sokak, Maraş Caddesi’nde esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Cumhur İttifakı’nın önemli birleşeni olan MHP’nin Ortahisar İlçe Başkanlığını da ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Cumhur İttifakı olarak Türkiye’nin kaderine yön veren AK Parti ve MHP’nin, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Trabzon’dan büyük bir zaferle çıkacağını söyledi. 
449d28a0-f906-4865-9679-5ccb6ca69117

“NEREDEN NEREYE GELDİK”

Esnaf ve vatandaşlara AK Parti iktidarları döneminde Trabzon’a yapılan yatırım ve hizmetleri anlatan Başkan Genç, “Trabzon’un son yirmi yılda nereden nereye geldiğini hepimiz biliyoruz. Bu şehrin evvelini ve sonrasını bir karşılaştırdığınız zaman bütün çıplaklığıyla yapılan yatırımlar gözler önüne seriliyor. Trabzon’a tarihte görülmemiş miktarda yatırım ve projeyi kazandırdık. Hem nitelik hem de nicelik olarak bu projelerle Trabzon kabuğunu kırdı.” dedi. 
cfdd6d9e-0002-498c-a557-9af8ee226056

“TRABZON DÜNYAYA AÇILDI”

AK Parti’yi 22 yıl kesintisiz iktidarda tutanın proje ve hizmetleri olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, “AK Parti, hem şehrimizde hem de Türkiye’de yüzyılda hayata geçirilemeyen projeleri tek tek hayata geçirdi. Son dönemde Trabzon bu sayede gerçek anlamda kabuğunu kırdı ve dünyaya açılan bir şehir haline geldi. İşte şehrimizin turizmini görüyoruz. Nereden, nereye geldik. Geçen yıl milyar dolarla ifade edilen turizm geliri elde ettik. İnşallah bu sene de ciddi bir turizm geliri hedefliyoruz. Tabi ki, şehrimizi bugünkü konumuna getirmek hiç de kolay olmadı. Bunlar birçok projeyi hayata geçirmekle oluyor. Şehrimizi her anlamda daha yaşanabilir, daha konforlu ve daha sorunsuz bir hale getirdik. Tarihi ve doğal potansiyellerimizi en güzel şekilde değerlendirdik. Trabzon böylece gerçek anlamda dünyaya açılan bir şehir haline geldi.” dedi.

31d3ff1e-3a7c-4996-9e2a-1250bd1da220

Başkan Genç, vatandaşlarla bir süre sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi. Belediyenin hizmet ve projeleriyle ilgili vatandaşların nabzını yoklayan Genç, Trabzon’da son 40 yılda en büyük altyapı ve üstyapı projesinin bu dönemde yapıldığını dile getirerek, vatandaşlardan 31 Mart Yerel Seçimleri’nde destek istedi. 

“MEYDAN PARKI VE MARAŞ CADDESİ AÇIK AVM’YE DÖNÜŞTÜ”

İçme suyu, yağmur suyu drenaj kanalı, Telekom, doğalgaz ve elektrikle ilgili Meydan Parkı ve çevresinde bütün altyapı çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Başkan Genç, “Şehrimizde son 40 yılın en büyük altyapı ve üstyapı çalışması yapılıyor. Bir yandan altyapı sistemlerini yenilerken ve modern hale getirirken, diğer yandan da bozulan üstyapıyı da ivedilikle standartlara uygun hale getiriyoruz. Meydan Bölgesi, Uzun Sokak, Maraş Caddesi, Kunduracılar Caddesi’nde yürütülen altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlandı. Özellikle bir bölümü araç trafiğine kapatılan Maraş Caddesi, yeni düzenlemeyle birlikte vatandaşlarımızın en cazip mekânlarından biri haline geldi. 24 saat canlılığını koruyan tabiri caizse açık hava AVM’sine dönüşerek, insanların bir araya geldiği, buluştuğu şehrimizin siluetini yansıtan bir nokta haline geldi.” dedi.

81e70643-53a7-4a24-b6e7-1f33b9868993

ESNAFA TURİZMİN ÖNEMİNİ ANLATTI

Altyapı çalışmaları tamamlanan Maraş Caddesi ve Uzun Sokak’ta Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan cephe sağlıklaştırma projesiyle bu yerlerin hem altyapı hem de üstyapı olarak çok güzel bir görünüme kavuşacağını ifade eden Başkan Genç, “Artan turizm faaliyetleri nedeniyle şehrimiz her yıl milyonu aşan turisti ağırlıyor. Bundan da şehir ekonomisi çok ciddi bir gelir elde ediyor. Peki, şehrimize gelen turist ne ister? Tabiat güzelliği ve tarihi değerlerin yanı sıra hem altyapının hem de üst yapının çok güzel, modern olmasını ister. Yöre insanının, esnafın güler yüzlü, dürüst ve sıcak kanlı olmasını ister. Bunlar da hemşehrilerimizde fazlasıyla var. Diğer yandan da turizme dönük olarak yeni projeler hayata geçirerek şehrimizi turistler ve ziyaretçiler için daha konforlu ve çekici hale getirdik. Ganita ile Faroz arasındaki sahil düzenlemesi, Boztepe Yürüyüş Yolu ve Seyir Terası, Trabzon Akvaryum, Yalıncak Plajı şehrimize gerçek anlamda değer katan projeler. Bir yandan kadim şehrimizin tarihi değerlerini ve doğal güzelliklerini sunarken, diğer yandan şehrimizin bu dokusuna uygun bir görünüme kavuşması çok önemli. Son yıllarda yapılan projeler de buna dönük projeler.” ifadelerine yer verdi.

Aydın; “Ortahisar’ı ben değil, biz yöneteceğiz” Aydın; “Ortahisar’ı ben değil, biz yöneteceğiz”

c3e891ae-4f3d-4493-8ef1-0cf9d5fd1412

“EN TEMİZ HAVA VE EN TEMİZ İÇME SUYU”

Bir belediye başkanının rutin belediyecilik hizmetleri dışında en temel iki görevi olduğunu ve bunlardan birinin halka en temiz içme suyunu temin etmek, diğerinin de halkın en temiz havayı solumasını sağlamak olduğunu belirten Başkan Genç, “Trabzon’da TİSKİ’nin altyapı çalışmasıyla 560 km içme suyu hattının yüzde 80’ini yeniledik. Şehrimizin büyük kısmını, ilçelerimizi doğalgazla buluşturarak hava kirliliğinin de önüne geçtik.” ifadelerini kullandı.

1ef94d18-13f1-4e4c-9f7e-fe876e1de9a7