Çoruh Edaş’tan Trabzon’a 21 milyon TL’lik yatırım Çoruh Edaş’tan Trabzon’a 21 milyon TL’lik yatırım

Dün akşam saatlerine gündeme bomba gibi düşen Çarşıbaşı’ndaki fabrikanın yolunun hafriyat ile kapatılma olayının yankıları devam ediyor. İddialara göre MHP’li Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu tarafından kapatılan yol hem fabrikayı hem de o bölgedeki mahallelerde oturan vatandaşları mağdur etti. Vatandaşlar kapanan yolu açmaya çalışırken, Mümin Nuhoğlu’na ulaşmaya çalıştılar. Fakat başkan telefonları açmadı. Bunun üzerine olay yerine giden İYİ Parti Çarşıbaşı İlçe Başkanı Hamza Ustabaşı, yolu açmaya çalışan vatandaşlara yardım etti. Olayın ardından açıklamalarda bulanan Ustabaşı, Nuhoğlu’nu sert bir şekilde eleştirdi.

“HUKUK DIŞI BİR EYLEME BAŞVURULMUŞTUR”

Vatandaşların mağdur olduğunu vurgulayan Hamza Ustabaşı, “Bilinmesi isteriz ki, hukuk kişilerin inisiyatifine bırakılamayacak kadar kutsal bir kavramdır. İYİ Parti Çarşıbaşı İlçe Başkanlığı olarak yapılan her türlü baskının zulmün karşısında olacağımızı belirtmek isteriz. Çarşıbaşı ilçemizde yaşanan araçlarla hafriyat dökerek kapatılan mahalle ve fabrika yolunun MHP’li belediye başkanı Mümin Nuhoğlu tarafından gerçekleştirilmiş olması, bizlere gösteriyor ki hak ve hukuk kavramları artık kişilerin oturdukları koltuklardan aldıkları güçle, keyfi tutumlara dönüşüp uygulamaya dökülmüştür. Çarşıbaşı’nda birden çok balık işletme fabrikası bulunmaktadır ve her fabrikadan, balık yağı ve balık unu üretimi esnasında koku yayılırken ve bunu önlemek için herhangi bir çözüm yokken, niçin tek fabrika üzerinden algı operasyonu yapılıp hukuk dışı eyleme başvurulmuştur. Bir belediye başkanı ilçedeki sorunları bu şekilde mi çözmelidir? Vatandaşı ve işletmeleri mağdur etmek, yollarını kapatmak belediyenin acizliğini bir kez daha gözler önüne sermiştir.” şeklinde konuştu.

“ÇARŞIBAŞI BUNU HAKETMİYOR”

Çarşıbaşı’nın 5 yıldır mağdur olduğunu belirten Hamza Ustabaşı açıklamasını şu şekilde bitirdi:

“Çarşıbaşı halkı bu yönetimi hak etmiyor. İlçemiz 5 yıl boyunca mağduriyetlerle boğuştu. Bu süre içerisinde bir adım ileri gitmeyi bırakın, geri gelmiştir. İlçemiz sistematik gerilimlere maruz bırakılmış ve vatandaşlarımız ötekileştirilmiştir. Cumhur İttifakı hizmet belediyeciliği diye yola çıkmış, hemşehirilerimizi kandırmıştır. Ancak 5 yıllık dönemde gördüğü tek şey mağduriyet belediyeciliği olmuştur. İYİ Parti Çarşıbaşı İlçe Teşkilatı olarak bu sistemin ve yapının karşısında olacağız. Çarşıbaşı’nı hak ettiği noktaya taşımak için mücadelemizi vereceğiz ve İYİ Belediyecilik anlayışımız ile bu gibi hukuk tanımaz, taş devrinde kalma uygulamalara son vereceğiz.”