Öğrencileri tek tek tebrik eden Başkan Genç, üniversiteye hazırlık süreci ve kazandıkları bölümlerle ilgili öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrenciler de eğitim faaliyetlerine yaptığı desteklerden ötürü Başkan Genç’eteşekkür etti. 

“EĞİTİM KONUSUNDA ÇOK HASSASIM”

Yüksek öğrenim hayatlarında öğrencilere başarılar dileyen Genç, "Talep eden herkese gerek eğitimle ilgili gerekse üniversiteye hazırlık süreciyle ilgili hangi konuda olursa olsun, her türlü desteği vermeye hazırız. Bu konuda oldukça hassasız. Üniversiteyi kazanan siz değerli öğrencilerimize yüksek öğrenim hayatlarında başarılar diliyorum. Eğitim ve öğretim emek isteyen, çok çalışmayı, çaba sarf etmeyi gerektiren bir alan... Ama bu alanda sarf edilen hiçbir emek de sizlerde örneğini gördüğümüz gibi; karşılıksız kalmıyor. Mutlaka bu çalışmalarınızın ve yoğun gayretlerinizin karşılığında bir netice alıyorsunuz. İşte sizler de bunu gerçekleştirdiniz... Hepinizi tebrik ediyorum, kutluyorum. İnşallah, ilerleyen yıllarda sizleri bu millete hizmet yolunda çok değerli görevlerde ve makamlarda görürüz." ifadelerine yer verdi. 

“EĞİTİM SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA AKAN SULAR DURUR”

Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine çıkmasında eğitimin çok önemli bir yeri olduğunu kaydeden Başkan Genç, "Eğitim söz konusu olduğunda belediyemizin bütün imkânlarını zorluyoruz. Tabiri caizse, eğitim faaliyetlerini belediyemizin bu konuda doğrudan bir görevi olmamasına rağmen altın kaplama yol yapmaktan daha değerli olarak görüyoruz. Ülkemizi emanet edeceğimiz genç nesillerimizin her alanda donanımlı bireyler olarak yetişmesi, bu vatana, bu millete hayırlı birer evlat olarak hizmet etmesi bütün milletimizin ortak arzusudur. O nedenle eğitim söz konusu olduğunda akan sular durur. Bu amaçla açtığımız üniversiteye hazırlık kurslarında her geçen yıl başarı çıtamız daha da yükseliyor. Bu da öğrencilerimizin, ailelerimizin, hocalarımızın gayreti sayesinde oluyor. Ben bir kez daha onlara da teşekkürlerimi iletiyorum. Üniversiteyi kazanan siz değerli öğrencilerimize yüksek öğrenim hayatlarında başarılar diliyorum. Eğitim ve öğretim emek isteyen, çok çalışmayı, çaba sarf etmeyi gerektiren bir alan... Ama bu alanda sarf edilen hiçbir emek de sizlerde örneğini gördüğümüz gibi; karşılıksız kalmıyor. Mutlaka bu çalışmalarınızın ve yoğun gayretlerinizin karşılığında bir netice alıyorsunuz. İşte, sizler de bunu gerçekleştirdiniz... Hepinizi tebrik ediyorum, kutluyorum. İnşallah, ilerleyen yıllarda, sizleri bu millete hizmet yolunda çok değerli görevlerde ve makamlarda görürüz." diye konuştu.  

“BAŞARI ORANI %86,5”

Ortahisar Belediyesi'nin 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında “Üniversiteye Hazırlık Yetiştirme ve Destekleme Kursu”ndaeğitim gören öğrencilerden % 86,5’i üniversiteli oldu. Üniversiteye hazırlık kursuna devam eden 518 öğrenciden 120 öğrenci lisans, 240 öğrenci ise ön lisans programları olmak üzere toplamda 391 öğrenci yüksek öğretim programlarına yerleşti. Ortahisar Belediyesi'nin  Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği kurslarda 42 öğretmen görev yaptı.