Trabzonspor'u çalıştırdığı dönemde aldığı başarılı sonuçlara rağmen görevden alınan ve siyasete atılarak 14 Mayıs'ta gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçiminde İYİ Parti'den Konya milletvekili adayı olan tecrübeli teknik adam Ünal Karaman'dan bordo-mavili camiaya kötü haber geldi.

Spor Toto Süper Lig'in son şampiyonu Trabzonspor'un efsane ismi ve eski teknik adamı Ünal Karaman siyasete atılarak memleketi Konya'da çalışmalara başladı.

Konya Olay TV ekranlarında izleyiciyle buluşan 'Cengiz Dönmez ile Politika Kazanı' programına konuk olan bordo-mavili ekibin efsane ismi Ünal Karaman Cengiz Dönmez'in sorularını yanıtlayarak dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Karadeniz ekibinin efsane ismi, geçmişte MHP ve AK Parti'den teklif aldığını açıklayarak "Daha önce hem Devlet Bahçeli hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından vekillik teklifi aldım." diye konuştu.

Karaman siyasete atılma yönündeki kararı hakkında ise "Sporun içinde kalmak istiyordum. Ancak sporun içinde bazı şeyler yaşayınca siyasete katılmaya karar verdim" açıklamasında bulundu.

Ünal Karaman ayrıca bir bordo-mavili taraftarın kendisine yönelttiği 'Trabzonspor'a geri döner mi?' sorusunu yanıtlayarak teknik adamlığı bıraktığını açıkladı. Karaman söz konusu soruya 'o defteri kapattık' şeklinde yanıt verdi.