1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Umut ve Yaşam, kelebek hastası Elif’e umut oldu
Umut ve Yaşam, kelebek hastası Elif’e umut oldu

Umut ve Yaşam, kelebek hastası Elif’e umut oldu

27 yaşındaki Elif Şen 24 yıldır kelebek hastalığı ile mücadele ediyor.

A+A-

Elif Şen Trabzon’un Akçaabat İlçesi’nde yaşıyor. 3 yaşında yakalandığı kelebek hastalığı onun yaşam mücadelesi oldu. Önce ellerini sonra da sağ bacağını kaybeden Elif’e Umut ve Yaşam Derneği elini uzattı.

Umut ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nimet Baki, kelebek hastası Elif’in tedavisi için Trabzon Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesiyle irtibata geçerek ameliyatın yapılmasını sağladı.

Dr. Nimet Baki, Elif'i ameliyattan sonra ziyaret etti. Ameliyatın son derece başarılı geçtiğini aktaran Baki, “Elif'in ameliyatı son derece başarılı geçti. Sağ bacağında tümör bulunan Elifimizin bacağı kalça kemiğinin 15 cm altından ampute edildi. Ortopedist Uzm. Dr. Atilla Abdioğlu ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Elif için bizimle iletişime geçen Kelebek Çocuklar Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı Fulden Uras Hanım'a, Kanuni Eğitim Araştırması başhekim Prof. Dr. Süleyman Türedi ve Başhekim Yrd. Uzm. Dr. Erhan Kader Bey'e çok teşekkür ediyorum. Elif önce Allah'a sonra da doktorlarımıza emanet'' dedi.

Kelebek Çocuklar Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı Sanatçı Fulden Uras da sosyal medya aracılığıyla teşekkür ederek, “Kelebek çocuklarımızdan Elif servise çıktı. Sesimizi duyan Umut ve Yaşam Derneği Başkanı Dr. Nimet Baki, Elifimiz için tüm imkanları seferber etti. Evet bacağımızı kaybettik ama nefes alıyoruz, önemli olan hayatta olması. En yakın zamanda hem Elif'i hem sizi ziyarete geleceğim” dedi.

Öte yandan Fulden Uras'tan Elif'e sevindirici haber geldi. Bir hayırsever tarafından Elif’e akülü sandalye hediye edilirken bir aylık medikal malzemelerinin de temin edildiği belirtildi.

aw708565-03.jpg