1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ümit Özat’ın TFF tepkisi!
Ümit Özat’ın TFF tepkisi!

Ümit Özat’ın TFF tepkisi!

Maç saatlerine Ramazan ayı dolayısıyla dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Ümit Özat, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) tepki gösterdi.

A+A-

Türkiye Futbol Federasyonuna bir tepki de Ümit Özat’tan geldi. Adana Demirspor teknik direktörü Ümit Özat, 2-0 kazandıkları Balıkesirspor maçının ardından açıklamalar yaptı. En önemli oyuncularından Pote’nin performansını değerlendiren Ümit Özat;   “Arkadaşlar hepimiz Müslümanız! Yabancının Christmis bayramını düşünerek  program yapan TFF, bizim çocukların da Ramazan’ını  düşünerek program yapmalı” dedi.

Tecrübeli teknik adam, Balıkesirspor maçı sonrası Müslüman oyuncusu Pote’nin oruç tuttuğunu ve bu maçta performans düşüklüğü yaşadığına işaret ederek;  “Pote’ye ihtiyacımız var! Arkadaş hepimiz Müslümanız elhamdülillah!  Federasyon bizi neden oyuncularla karşı karşıya getiriyor? Gece saat 03.00’te sahur yapıyor, maça kadar 13 saat, 1,5 saat de öyle, bu oyuncu bir şey yemiyor, içmiyor. Tut desen bir dert! Irkçılık yapmıyorum. Fakat, yabancının Christmas bayramını  düşünüyorsak,  bizim çocukların da Ramazan’ını da düşünelim. Ligi ona göre ayarlayalım.” dedi.