1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Uğurcan Çakır'dan itiraf: Korkuyorum!
Uğurcan Çakır'dan itiraf: Korkuyorum!

Uğurcan Çakır'dan itiraf: Korkuyorum!

Trabzonspor’un genç ve başarılı kalecisi Uğurcan Çakır açıklamalarda bulundu.

A+A-

Her zaman hazır olduğunu ve hep şans beklediğini anlatan Uğurcan “Şu an tuttuğum takımın kalesini koruyorum. Bunun rüya olmasından korkuyorum” dedi.

Trabzonspor sevgisinin kendisine çocukken ailesi tarafından aşılandığını aktaran Uğurcan şunları söyledi:

“Trabzonspor’da A takıma kadar ve ülkemin milli takımına kadar yükseldim. Şükürler olsun. Bu benim ve ailem için muhteşem bir gurur. İlk başlarda bunun rüya olmasından korkuyordum. Başarımın sırrı sabretmek, çok çalışmak ve dua ile şükretmek oldu. Dünyanın en iyi kalecilerini izliyorum. Kendimi geliştiriyorum. Duruşumla örnek olmak istiyorum.”

Milli Takım’la ilgili ise Uğurcan, “Milli takım altyapılarında daha önce de oynadım. Çalışmalarım neticesinden A milli takımdan davet geleceğini biliyordum. Şu an A Milli Takım'da oynamak motivasyonumu ve inancımı daha da artırdı” dedi.

Taraftarla ilgili de konuşan genç kaleci, “Ben de onlar gibi bir Trabzonspor taraftarıyım ve ne hissettiklerini çok iyi biliyorum. Gelecek sezon lig çok daha keyifli olacak çünkü biz futbol oynarken keyif alıyoruz ve bunu da tribündeki taraftarlarımıza daha çok hissettireceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.