TRT'nin en çok tartışılan yorumcularından Barış Yurduseven'in,  devlet kurumunda 'torpilli' görev aldığı her ortamda iddia ediliyor. Barış Yurduseven  yaklaşık 8 yıl evvel ekran yasağı ile izleyici önünden men edilmiş olmasına rağmen, iddiaya göre yaklaşık bir yıl sonra yine siyasi bir torpille ekranlara döndürülmüştü. 

TRT’de katıldığı proğramda Abdullah Avcı için 'yalancı' ifadesini kullanan yorumcunun bu söylemi büyük bir infial yaratırken, Trabzonspor kulübü de söz konusu şahsın ekranlardan alınmasını istedi ve konuya ilişkin açıklamada bulundu. İşte o açıklama;

TRT Spor’da yayınlanan İleri Üçlü programında yorumculuk yapan Barış Yurduseven’in, Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’ya yönelik “yalancılık” ithamını içeren ifadeyi kullanmasını şiddetle kınıyoruz.

Trabzonspor Kulübü Teknik Direktörü hakkında böyle bir ifadeyi kullanmak hiç kimsenin hakkı da, haddi de değildir. Kamu yayıncılığı yapan TRT gibi bir kurumun ekranlarından bunun yapılması ise ayrı bir garabettir.

Trabzonspor Kulübü olarak genel ahlak ve yayın kurallarına uymayan yakışıksız ifadelerle, Teknik Direktörümüz Sayın Abdullah Avcı’ya hak etmediği ithamlarda bulunan Barış Yurduseven’in bu davranışı ile ilgili olarak TRT Genel Müdürlüğü’nden gerekeni yapmasını bekliyoruz.

Trabzonspor yarı finalde Trabzonspor yarı finalde

Trabzonspor kulübü olarak bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı da kamuoyunun bilgisine sunarız.

TRABZONSPOR KULÜBÜ


IMG_9189