61trabzonhaber/spor

Bordo mavili kulüp yönetiminin, gündeme gelen stoperler dışında çok gizli yürüttüğü stoper isimlerin Danimarka milli takımının ünlü stoperi  Jannik Vestergaard ile Norveç milli takımının 25 yaşındaki stoperi Andreas Hanche Olsen olduğu öğrenildi.

İngiltere ligi takımı Leicester City'de hem sakatlık sorunları yaşayan hem de bekleneni veremeyen Vestergaard, mükemmel bir kariyere sahip. 29 yaşındaki stoperin kulübü ile iki yıl daha sözleşmesi bulunuyor ancak İngiliz kulübü oyuncuyu elinden çıkarmaya sıcak bakıyor.

Trabzonspor'un gizli görüşme yürüttüğü isimlerden bir diğerinin ise Belçika'nın Gent takımında forma giyen ve geçen sezon 34 maçlık bir performans ile mükemmel bir sezon geçiren Norveç milli takım stoperi Andreas Hanche Olsen olduğu öğrenildi.

Geçen yılki harika performansı ile dikkatleri üzerine çeken 25 yaşındaki stoper, sağ ve sol stoper, sağ ve sol bek oynayabiliyor. Yaklaşık 3 milyon Euroluk bir maliyeti olan Olsen'in kulübü ile sözleşmesi bitti fakat Gent, sözleşmedeki madde gereği isterse mukaveleyi 1 yıl uzatma hakkına sahip.