1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Trabzon'un Tonya İlçesinde corona virüs vakası çıktı!
Trabzon'un Tonya İlçesinde corona virüs vakası çıktı!

Trabzon'un Tonya İlçesinde corona virüs vakası çıktı!

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel ilçede corona virüs vakası görüldüğünü söyledi.

A+A-

Tonya Belediyesi tüm dünyada tedirginliğe neden olan korona virüs tehdidine karşı ilaçlama çalışmaları gerçekleştirdi.

Tonya Belediye ekipleri, özel kıyafetler giyip, maske takarak ilçe genelinde çalışma başlattı. Ekipler, camiler, ilçe merkezindeki dükkanlar, parklar ve dolmuş durakları gibi virüslerin yayılma ihtimali yüksek olan kalabalık alanlarda ilaçlama ve dezenfekte işlemi yaptı.

Şu ana kadar Tonya’da bir kişinin yapılan test sonuçlarının pozitif çıktığını ifade eden Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, şunları söyledi:

“Tonya’da korona virüsü şu şekilde görüldü: Fransa’dan gelen Muhammet Günaydın adındaki bir vatandaşımız, tabi bilmeden bir cenaze merasimine katıldı. Orada iletişim içinde olduğu insanlar oldu. Kendisi şu an hastanede, fakat durumu iyi, eşinin yapılan tetkikler sonucunda pozitif çıkmadığı tespit edildi. Sanıyorum kısa zamanda taburcu olur diye haber aldık. Bu vakanın dışında Tonya’da görünen bir vaka yok, inşallah da olmayacak. Gördüğüm kadarıyla halkımız bu konuda bilinçli davranıyor, kendilerine teşekkür ediyorum. Daha da bilinçli daha da şuurlu davranmak bizim lehimize olacağı mesajıyla herkesi selamlıyorum. İnşallah Tonya olarak, millet olarak bu belayı kısa zamanda def ederiz ve sağlıklı bir hayat sürmeye çalışırız.”

(Tonyahaber)