ERTUĞRUL DOĞAN

 1977 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. Karadeniz Teknik Üniversitesi mezunu Ertuğrul Doğan, evli ve 2 çocuk babası. Oltan & Köleoğlu Enerji Yönetim Kurulu Başkanı olan Doğan, son 5 yıllık süreçte Ahmet Ağaoğlu'nun yönetiminde ikinci adamdı. Kulübe yaptığı finansal destekle ön plana çıkmıştı.

ERTUĞRUL DOĞAN'IN LİSTESİ

SAMİ DOĞAN

 Mühendislik, inşaat ve hafriyat sektörlerinde olan 48 yaşındaki Sami Karaman, Hekimoğlu Trabzon FK'da yönetimde yer aldıktan sonra Ahmet Ağaoğlu tarafından bir önceki seçimde Trabzonspor yönetim kurulu üyesi yapılmıştı.

ZEYYAT KAFKAS

 56 yaşındaki Kafkas, daha önce birçok kez Trabzonspor'da yöneticilik görevini yürüttü. Pek çok sivil toplum kuruluşunun yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığını yapan Zeyyat Kafkas, mevcut yönetimde başkan yardımcısıydı.

FARUK HACIHALİLOĞLU

 1975 Trabzon/Of doğumlu olan Faruk Hacıhaliloğlu, inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Hacıhaliloğlu, bir önceki genel kurulda Ahmet Ağaoğlu tarafından yönetime alınmıştı.

ALİ HAYDAR GEDİKLİ

 Yıllardır inşaat sektöründe bulunan Ali Haydar Gedikli, 1962 doğumlu. TTSO meclis üyeliği ve 1461 Trabzon Futbol Kulübü'nde başkan yardımcılığı görevinde bulunan Gedikli, üniversite mezunu, evli ve 2 çocuk babası.

NEVZAT KAYA

 Muşlu iş insanı Kaya, tekstil alanında 12 yıl çalıştıktan sonra 2004'te Yeniköy Motors'u kurdu. Dev otomobil markalarının Türkiye distribütörlüğünü yapan Kaya'nın Trabzonspor'da yöneticilik geçmişi var. Ayrıca Muşspor'un başkanıdır.

COŞKUN ÖZTÜRK

 Hollanda ve Türkiye'de daha önce amatör futbol kulübü başkanlığı yapan Coşkun Öztürk, yapı denetim ve inşaat alanlarında faaliyet göstermekte. Felemenkçe bilen Öztürk, Trabzonspor'da mevcut yönetimde de yer alıyordu.

AHMET BEŞİR

 Doç. Dr. Ahmet Beşir, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde akademisyen olarak görev yapıyor. Beşir, eski Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun görev yaptığı dönemde Trabzonspor'da sağlık kurulunda bulunuyordu.

YAHYA KARAHASAN

 Trabzonlu iş insanı Yahya Karahasan, bordo mavili kulüpte daha önce yönetim kurulu üyesiydi. İngiltere'de yaşayan ve armatörlük yapan Karahasan, önemli şirketlerde üst düzey yöneticilik görevinde bulundu.

KEMALERTÜRK

 Yönetimin en genç ismi, 1986 doğumlu Avukat KemalErtürk. Trabzon'da daha önce birçok farklı kulüplerde yöneticilik görevini yürüten ve disiplin kurullarında da yer alan KemalErtürk, evli ve 2 çocuk babası.

SERKAN KILIÇ

Daha önce pek çok kulüpte başkanlık ve yöneticilik yapan Serkan Kılıç, Türkiye Atçılık Federasyonu'nda da asbaşkanlık görevinde bulundu. Trabzonlu iş insanı, savunma sanayi ve inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor.

BİRHAN EMRE YAZICI

 2006 yılında NKY Mimarlık ve Mühendislik firmasında CEO olan Birhan Emre Yazıcı, şirketini dünyanın en iyilerinin bulunduğu ENR listesinde ilk 100'e soktu. İyi derecede İngilizce bilen Yazıcı, 1981 Trabzon doğumlu.

DERVİŞ KÖZ

 Trabzon Ortahisar'da ilçe belediye meclis üyesi olan 1965 doğumlu Derviş Köz, yıllardır inşaat sektöründe çalışıyor. Köz, Trabzon'da daha önce pek çok kulüpte yöneticilik yapmış bir isim olarak öne çıkıyor.

İBRAHİM ŞAHİNKAYA

 1979 doğumlu Şahinkaya, Birleşik Arap Emirlikleri'nde önemli şirketlerde yöneticilik yaptı. 2018 yılında Türkiye'ye dönen İbrahim Şahinkaya, İstanbul'da yaşamakta ve pek çok farklı sektörde iş hayatını sürdürmekte.

TANER SARAL

 İnşaat, petrol, denizcilik, eğlence ve konaklama gibi alanlarda faaliyet gösteren Taner Saral, daha önce Ofspor'un yönetiminde görev yaptı. 1974 doğumlu Saral, evli ve iki çocuk babasıdır.

Editör: Mert Yıldırım