Sarsıntılı bir dönemden geçen Trabzonspor'da yönetim, flaş bir hamle yaparak Hırvat teknik adam Nenad Bjelica ile anlaştı. Önceki gece Türkiye'ye gelen 51 yaşındaki çalıştırıcının tüm bilinmeyenlerini, Bjelica ile Dinamo Zagreb'te birlikte çalışan eski kulüp sözcüsü Alen Lesicki SABAH SPOR'A anlattı. Yugoslav ekolünün yetiştirdiği değerli isimlerden biri olan tecrübeli hocanın, Zagreb'te önemli izler bıraktığını kaydeden Lesicki, şunları söyledi:

KİMSEYİ GERİ ÇEVİRMEZ

 Zagreb, onunla önemli başarılar kazandı. Vizyonu olan bir teknik adam. Etrafındaki insanlara karşı davranışı çok özeldir. Taraftarı ve kulüp çalışanını asla geri çevirmez. Oyuncular ise onun için ölümüne savaşır. Dinamo'dan ayrıldığında herkes ağladı.

 Trabzonspor, teknik ve taktik açısından iyi bir uzman buldu. Bjelica, Trabzon'da kendisinin neler beklediğini ve bununla nasıl baş edeceğini iyi biliyor. Taraftarlardan gelen büyük enerjiyi, nasıl yönlendireceğini iyi biliyor.

HER ŞEYE HÂKİM OLUR

 Oyuncuların alışkanlıklarından, rakiplerin analizine kadar her şeye hâkim olur. Bjelica'nın, Zagreb ve Osijek'te birlikte çalıştırdığı yardımcısı Nino Bule ve video analist uzmanı Jasmin Osmanovic de yanında olacak.

 Oyuncuları parlatma konusunda iyi iş çıkarıyor. Zagreb'te altyapıdan çıkan Dani Olmo, Bjelica ile büyük patlaya yaptı. 2020'de Leipzig'e 29 milyon Euro'ya transfer oldu. Amer Gojak'ı, Bosna Hersek Milli Takımı'na yükseltti. Luka Ivanusec'i önce Zagreb'e daha sonra Hırvat Milli Takımına kazandırdı. Altyapıdan Nikola Moro'yu çıkarıp, Bologna'ya gitmesinin önünü açtı. Son kulübü Osijek'te Dion Beljo'yu parlatarak Ausburg'a yolladı.