Trabzonspor'un 25-26 Mart tarihlerinde gerçekleşecek Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda tek liste ile seçime gidiliyor. Yönetim kurulu adına Zeyyat Kafkas, Başkan adayı Ertuğrul Doğan dahil olmak üzere 8 kişilik ön listeyi Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen'e makamında teslim etti. Yönetim kurulunun başkan dahil 15 asil ve 7 yedek oluşacak olan yönetim kurulu listesinin tamamı ise 23 Mart Perşembe günü Divan Kurulu'na teslim edilecek ve böylelikle adaylık süreci tamamlanacak. Doğan'ın haricinde Divan Kurulu'na başka bir adaylık başvurusu yapılmadı.

Listeyi Divan Kurulu'na sunan Zeyyat Kafkas, şunları söyledi: "Ertuğrul Doğan'ın başkan adaylığını 846 genel kurul üyesinin imzasıyla Divan başkanlığımıza sunuyoruz. Hepimiz Trabzonspor için iyi işler yapmak için mücadele içindeyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde Trabzonspor'u daha iyi yerlere getireceğiz."

ERTUĞRUL DOĞAN KİMDİR?

Ertuğrul Doğan, 1977 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. İlk ve ortaokul öğrenimini memleketinde gördükten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. 2000 yılında "Doğan Akaryakıt" adı altında madeni yağ ve akaryakıt alanında iş hayatına atıldı.

Gayrimenkul şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığı görevini de üstlenen Doğan, 2014 yılında enerji sektörüne adım atan Oltan & Köleoğlu Enerji Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Ertuğrul Doğan önderliğindeki Oltan & Köleoğlu Enerji Şirketi, 2018 yılında Çorum'un Mecitözü ilçesinde 5 MW, 2020 yılında Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde 27 MW, 2021 yılı Ocak ayında ise Samsun'un Çarşamba ilçesinde 27 MW Biyokütle Enerji Tesisi Projelerini tamamladı.

8 Nisan 2018'de Trabzonspor Kulübü Başkanlığı'na seçilen Ahmet Ağaoğlu'nun yönetim kurulunda yer alan Doğan, Ahmet Ağaoğlu istifa edene kadar asbaşkanlık görevini yapmaktaydı!