Marek Hamsik’i yedeklemek için potansiyeli olan orta saha oyuncusu arayan Trabzonspor’da ilk hedef Adrian Sut… FCSB ile yapılan görüşmelerde 2 milyon euro teklif edildi. Becali 3 milyon euro’da diretti. Görüşmeler durdu. Bordo-mavililerin diğer bir hedefi ise Rusya’nın Rostov takımında forma giyen Daniil Utkin.

Sol ayaklı 23 yaşındaki Utkin, Sut’a göre çok daha dikkat çekici bir oyuncu. Trabzonspor’un umudu ise FIFA ve UEFA’nın verdiği cezalar yüzünden Rus oyuncuların herhangi bir uluslararası turnuvada boy gösterememesi. Bu nedenle Trabzonspor yönetimi Rostov’a bu ana fikirden yola çıkarak bir teklif hazırladı.

Oyuncunun geleceğinin çok parlak olduğu ancak Rusya liginin şu anda gözlerden uzak olduğundan bahsedildi. Utkin’in yüzde 50 haklarının kendilerine verilmesi, diğer bölümünün Rostkov’da kalması önerildi. Utkin’in Konferans Liginde göstereceği performansla bir teklif alırsa kabul edilmesi iki tarafında kazanması. Eğer sezon sonunda bir teklif gelmezse de yeniden görüşülmesi ve Trabzonspor’un bonservisinin tamamını alması.

Trabzonspor, Utkin’in bonservisinin yüzde 50’si için 1 milyon euro önerdi.