Trabzonspor, Marek Hamsik’i yedeklemek için çalışıyor... FCSB ile Adrian Sut pazarlığında 1 milyon Euro’luk fark kaldı. Rumen yıldızı adayı Sut’u kendisini keşfeden isim anlattı.

Adrian Sut'u beş yıl önce 3'üncü Lig'de Unirea Jucu'ya terfi ettiren ve ardından onu Pandurii Tg'ye götüren teknik direktör Adrian Iencsi, genç oyuncunun Trabzonspor'a transferini değerlendirdi.

''Trabzonspor'a gidecekse sonuçta güzel bir başarı olacak. FCSB'de kazandıklarından da gelirinin üstünde kazanacağı da ortada" dediği Sut için, ''Romanya Liginin üstüde bir ligde oynamak, kariyerinde çok önemli bir adım olacak. Belki daha da fazlası. Son derece zeki bir takım oyuncusu. Arkadaşlarının yanında güler yüzlü, oyuncuların da onu sevdiği belli. Bizim şampiyonamızda daha zor bulunan verimli bir oyun, defansın önünde hep denge koyuyor. Kalitesi var, topla oynamayı seven bir oyuncu değil, kavgacı değil, temastan kaçınan bir oyuncu'' ifadelerini kullandı. 

Iencsi, Sut için, ''kısa bir analiz yapacak olursam, Clinceni'deki gelişmelerle zaten çok önemli bir adım atmış, bireysel tekniklere sahip, kaliteli, birçok genç arkadaşının bulunduğu bir takım olan FCSB'ye adım atmıştır. Görüldüğü gibi çok faydalı ve çok etkili bir oyuncu. Sakatlığından döndükten sonra bile takım olumlu sonuçlar aldı, oyunda da yükseldi. Çok tutarlı bir oyuncu'' dedi. (fotospor)