Alman kulübünden yapılan açıklamaya göre daha önce U17 takımında teknik direktör olarak çalışan Türk hoca, Bayern Münih Akademisi'nin yeni sportif direktörü olarak göreve başladı.

2018 yılında Kaiserslautern formasıyla emekli olan Halil Altıntop, daha sonrasında Stuttgart takımında gelişim antrenörü olarak çalıştı. 2020 yılında Bayern Münih'e katılan Altıntop, U-16 ve U-17 takımında sorumlu olarak hizmet etmişti.

Türkiye'de Trabzonspor formasını da terleten Halil, 84 maça çıkıp, 16 gol ve asist katkısında bulunarak 32 gole doğrudan etki etti. Süper Lig'de macerası kısa süren Altıntop, 2013-2014 sezonu başında Augsburg'a transfer oldu.

Bayern Münih yöneticilerinden Hasan Salihamidzic, Altıntop için, "Çok güveniyoruz. Kulübü ve çalışma tarzımızı biliyor. 15 yıllık profesyonel futbolculuk tecrübesi var. Halil yetenekleriyle akademimizi geliştirecek. Birlikte çalışacağımız için heyecanlıyım" ifadelerini kullandı.

Alman ekibinde çalışacağı için mutlu olduğunu dile getiren Altıntop, "Bana güvendikleri için teşekkür ederim. Kulübün başarısını sürdürmek için elimden geleni yapacağım." dedi.

Halil Altıntop 2020 yılında Bayern Münih altyapısında çalışmaya başladı. 40 yaşındaki eski futbolcu, 16 yaş altı takımında teknik direktör yardımcısı olarak görev aldı, daha sonra 17 yaş altı takımında çalıştı.