Trabzonspor Boanteng’i kadroya katmak için çaba sarf ederken, oyuncunun menajeri bir açıklama yaptı.

Spor Toto Süper Lig'in şampiyonu Trabzonspor, kadrosunu güçlendirmek için transfer çalışmalarını sürdürüyor. Bordo-mavili takım, stoper hattına takviye için gündemine aldığı Jerome Boateng'de ilerleme sağlayamadı. Oyuncunun menajerinden de sürpriz bir açıklama geldi.

Trabzonspor tecrübeli stoper Jerome Boateng'in kadrosuna katmak için Lyon'a oyuncuyu kiralamak için teklif yapmıştı. Ancak aradan geçen zaman içerisinde henüz oyuncunun transferindeki belirsizlik ortadan kalkmadı.

Takvim'de yer alan habere göre Lyon'a oyuncuyu sezon sonuna kadar maaşının yarısını ödeyecek şekilde kiralama teklifi yapan bordo-mavililer, bu süre içerisinde görüştüğü alternatif isimlerle de anlaşma sağlayamadı.

Boateng ise MLS başta olmak üzere birçok kulüple temaslarını sürdürürken oyuncunun menajeri Lyon'da da kalabileceklerini söyledi.

Yönetimin Boateng dışında aynı bölge için alternatif isimlerle de temasları sürüyor. Fırtına'nın istediği Atletico Madrid'li Felipe ise kulübüyle yeni sözleşme konusunda anlaşma sağladı.

Trabzonspor, stoper transferini ay sonuna kadar sonuçlandırmayı planlıyor.