Trabzonspor transferde nokta atışlar yapmak için büyük çaba sarf ediyor.

Geçen sezon en büyük problemi sol bekte yaşayan Trabzonspor, buraya nokta atışı bir takviye gerçekleştirecek. Pek çok isim gündeme gelirken bunlardan biri de Sevilla’nın 28 yaşındaki yıldızı Ludwig Augustinsson...

Trabzonspor ’un transferde öncelik verdiği bölgelerin başında sol bek geliyor. Filip Novak sonrası savunmanın solunda bir türlü istikrarı yakalamayan Fırtına’da, teknik direktör Abdullah Avcı geçen sezon burada tam 8 farklı isim oynatmak zorunda kalmıştı. Bordo-Mavililer, 3 kulvarda mücadele edeceği yeni sezon öncesi sol bek sorununu kökünden çözmek amacında. Aaron Cresswell, Cristian Ramirez gibi isimler gündeme gelirken, hedefteki bir diğer isim de Ludwig Augustinsson. Sevilla’nın İsveçli sol beki için uzun süredir temaslarını sürdüren Trabzonspor, satın alma opsiyonlu kiralama teklifiyle masada.

Opsiyonlu kiralama formülü

İspanyol ekibinin geçen yaz 5.5 milyon Euro vererek Werder Bremen’den renklerine bağladığı Augustinsson, La Liga’daki ilk sezonunda beklentilerin çok altında kaldı. 19 maçta 788 dakika süre bulabilen İsveçli ismin, Sevilla’da kalması zor gözüküyor. Trabzonspor Yönetimi, opsiyonlu teklifi kabul edilmezse, oyuncuyu kiralamaya çalışacak.