Yaz transferinin son günlerinde Artem Dovbyk için bastıran ancak Dnipro Başkanı’nı bir türlü ikna edemeyen Trabzonspor, yıldız golcüden vazgeçmiyor. Bordo-Mavililer, ara dönemde yeniden nabız yoklayacak. Ukrayna ekibi ısrarla oyuncusunu bırakmazsa sezon sonu beklenecek. Bu durumda Fırtına’nın eli daha güçlü olacak. Çünkü 6 aylık sözleşmesi kalacak Dovbyk, yaz döneminde istediği kulüple ön protokol yapabilecek.

Cornelius’u 6 milyon Euro’ya Kopenhag’a sattıktan sonra Maxi Gomez ve Umut Bozok’u renklerine bağlayan Trabzonspor, iki forvetten de henüz beklediği katkıyı alabilmiş değil. Bordo-Mavililer, yabancı kontenjanında yer açılması halinde eski aşkı Dovbyk için girişimde bulunacak. Ukraynalı forvet ile 1.5 senedir ilgilenen ve özellikle yaz transferinin son günlerinde ciddi bir teklif yapan Fırtına, Dnipro Başkanı’nı ikna edememişti. Karadeniz ekibi, ocak ayında yeniden nabız yoklama hazırlığında.

Trabzonspor’dan flaş sakatlık açıklaması! Trabzonspor’dan flaş sakatlık açıklaması!

Eğer Ukrayna kulübü oyuncusunu bırakmazsa, sezon sonu beklenecek. Bu durumda Fırtına’nın eli daha güçlü olacak. Çünkü Dovbyk’in Dnipro’yla kontratı 2023’ün Aralık ayında sona eriyor. Yeni sözleşme teklifini kabul etmeyen 25 yaşındaki santrfor, yazın mukavelesinin bitimine 6 ay kalacağı için istediği kulüple ön protokol yapabilme hakkına sahip. Kısacası sezon sonunda bonservis pazarlıklarında Trabzonspor’un eli daha güçlü olacak.

Dnipro oyuncusunun bedava gitmesini istemiyorsa, sezon sonunda gelecek teklifleri değerlendirmek zorunda. Aksi takdirde 2023’ün Aralık ayından sonra Dovbyk boşa çıkacak. 1.89’luk forvet bu sezon Dnipro formasıyla 22 maçta 16 gol, 4 asistlik müthiş bir performans ortaya koyarken, Avrupa kulüplerinin de dikkatini çekmiş durumda. Özellikle İtalya’dan bazı kulüpler, geçen yıldan bu yana Dovbyk’le yakından ilgileniyor.