1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonspor'dan Ali Koç'a ibretlik cevap!
Trabzonspor'dan Ali Koç'a ibretlik cevap!

Trabzonspor'dan Ali Koç'a ibretlik cevap!

Geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarda Trabzonspor hakkında asılsız iddialarda bulunan Ali Koç'a Bordo-Mavili kulüpten ibretlik cevap geldi.

A+A-

Antalya'da düzenlediği basın toplantısında Fenerbahçe'nin ekonomik olarak zor durumda oluşunu Trabzonspor'u hedef göstererek unutturmak isteyen Başkan Ali Koç, Bordo-Mavili ekip için asılsız iddialarda bulunmuştu.
 

Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Trabzonspor Kulübü, Ali Koç'a ibretlik bir cevap verdi.

Trabzonspor'dan yapılan açıklamada; " -Trabzonspor için kurgulanmış model- sözleri ile yaratılmak istenen algı, kuralları kendi hesap ve çıkarlarına uygun düzenlemeye alışmış şahısların, üstünlük kurmaya çalıştığı ve artık iflas eden bir düzen karşısındaki çaresizliklerinin dışavurumudur!


Öte yandan şurası da açıktır ki; UEFA ve CAS kararlarıyla şike yaptıkları için üç yıl surette Avrupa kupalarından men cezası ile cezalandırılmış bir kulübün başkanının hala, şikenin sahaya yansımadığı yönündeki gülünç iddiasını sürdürüyor olması yahut sportif ve adli yargı arasındaki ayrımı manipüle ederek toplumu yanlış yönlendirme gayreti içerisinde olması, Türk futbolundaki hikayelerin henüz tükenmediğini göstermektedir. Ancak komedya bitmemiş olsa dahi düzen artık değişmiştir! "3 Temmuz Ruhu" başlıklı bir kampanya ile bugün sahte dış mihraklar yaratarak kendi camiasını konsolide etmeye çalışanların lehine işleyen düzen de iflas etmiştir. Türkiye’de artık güçlünün hukuku değil hukukun gücü vardır!" ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın tamamı için tıklayınız